MM Bydgoszcz
A.Muszyński
Zawisza w meczu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pokonał Wisłę Kraków 1:0.

Wypowiedzi po meczu Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze [wideo]

Bydgoski klub ma pracowity tydzień. We wtorek 18 marca niebiesko-czarni rozegrali pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski 2013/2014, gdzie na własnym boisku pokonali Górnik Zabrze 2:1. Po 3 dniach przerwy piłkarze Zawiszy walczyli o ligowe punkty w Krakowie.

Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz 0:1
Bramka: Kadu (67)
WISŁA: Miśkiewicz - Burliga, Nalepa, Bunoza, Pi.Brożek - Dudka (69. Chrapek), Stjepanović - Sarki (85. Szewczyk), Stilić, Guerrier (69. Garguła) - Paw.Brożek.
ZAWISZA: Kaczmarek - Ziajka, Nawotczyński, Pereira, Lewczuk - Drygas, Hermes - Wojciechowski (57. Kadu), Masłowski, Wójcicki (64. Alvarihno)- Geworgian (90+2. Petasz).

Wahan Geworgian po meczu Wisła Kraków - Zawisza Bydgoszcz

Koniec. Zawisza wygrywa w Krakowie!!!
90' - Petasz za Geworgiana.
89' - To była nie pierwsza dziś piłka meczowa dla Wisły. Chrapek z bliskiej odległości posłał jednak piłkę nad bramką.
86' - Niecelny strzał zza pola karnego Szewczyka.
85' - Sarki ograł Ziajkę i oddał strzał. I znów słychać tylko jęk zawodu na trybunach.
83' - Alvarihno zagrywa do Kadu, a ten podaje do Geworgiana. Kapitan Zawiszy nieco zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.
80' - Z rzutu wolnego Geworgian zagrał do Alvarihno, ale ten został powstrzymany przez obrońców Wisły.
79' - Rajd Masłowskiego nieprzepisowo zatrzymany przez Piotra Brożka. Obrońća Wisły został ukarany żółtą kartką.
76'  - Rajd lewą stroną Alvarihno został zatrzymany.
75' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Geworgian, ale nikt nie zamknął jego dośrodkowania.
73' - Tak jak można było się spodziewać wiślacy są jeszcze bardziej ofensywnie nastawieni, ale nadal brakuje im prezycji.
69' - Garguła za Guerriera, a Chrapek wchodzi za Dudkę.
67' - GOOOOOL! Tego nie spodziewał się chyba nikt w Krakowie. Wisła atakowała, a to Zawisza prowadzi 1:0. Strzelcem gola Kadu.
66' - Świetna interwencja Ziajki ratuje Zawiszę.
64' - Za Wójcickiego chodzi Alvarihno.
63' - Ładne uderzenie z dystansu Nalepy, ale obok bramki.
63' - Cofnięty przez trenera został Geworgian, a na szpicy gra teraz Kadu.
62' - Niecelny strzał Pawła Brożka.
60' - Nawotczyński sfaulował na 35. metrze. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Stjepanović, a w polu karnym z piłką minął się Dudka.
58' - Wiślacy narzucili swój styl gry i raz po raz stwarzają sobie okazje do odddania strzału.
57' - Za Wojciechowskiego wchodzi Kadu.
55' - Koleja groźna akcja Wisły! Stjepanović był bliski pokonania Kaczmarka.
53' - Sarki dośrodkowywał w pole karne, ale Lewczuk wyjaśnił sytuację. Miejscowi egzekwowali jeszcze rzutu rożny, ale tym razem nie stworzyli zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Kaczmarka.
52' - Zawiszanie zatrzymali atak miejscowych i sami ruszyli do ataku. Zabrakło im jednak precyzji.
50' - Drygas ponownie fauluje! Sędzie nie dopatrzył się jednak przewinienia. Miejscowi kibice są oburzeni, bo domagali się od sędziego pokazania mu drugiej żółtej kartki.
49' - Po wrzucie wolnym było groźnie pod bramką Zawiszy. Do piłki dopadł Sarki, wycofał jednak futbolówkę do Pawła Brożka. Temu zabrakło zdecydowania w oddaniu strzału.
48' - Żółtą kartką ukarany został Kamil Drygas.
47' - Aktywny Sarki oddał strzał, Kaczmarek sparował piłkę na rzut rożny. Po nim Masłowski wybił piłkę na aut i miejscowi kontynuowali grę. Na szczęście nie długo, bo w ich szeregi wkradł się chaos i od grę od bramki wznowił Kaczmarek.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Do przerwy Zawisza remisuje w Krakowie 0:0.
45+3' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Drygas. Po jego wrzutce uderzał Nawotczyński, ale jego strzał pewnie obronił Miśkiewicz.
45+1' - Niecelny strzał z dystansu Ziajki.
44' - Jęk zawodu na trybunach. Dwa strzały Guerriera zostały bowiem zablokowane przez niebiesko-czarnych. W odpowiedzi bydgoszczanie próbowali kontraatakować, ale Geworgian został powstrzymany przez Burligę i Nalepę.
42' - Pereira zagapił się, co natychmiast próbował wykorzystać Paweł Brożek. Doświadczony napastnik "Białej Gwiazdy" oddał strzał, ale nieznacznie się pomylił.
41' - Geworgian zagrał w kierunku Wójcickiego. Pomocnika Zawiszy uprzedził jednak Miśkiewicz.
40' - Tym razem kiepska wrzutka z narożnika boiska Stjepanovica.
39' - Z rzutu wolnego strzelał Dudka. Piłka odbiła się od jednego z graczy Zawiszy i będzie jeszcze korner dla Wisły.
37' - Od kilku minut optyczną przewagę mają miejscowi.
33' - Trener Tarasiewicz odesłany przez sędziego na trybuny!
32' - Bydgoski sztab szkoleniowy ma pretensje do sędzięgo. Domagają się odgwizdania faulu na Ziajce.
32' - Piłka w bramce Wisły! Geworgian, po zagraniu Ziajki, był zdaniem sędziego na pozycji spalonej.
30' - Stjepanović strzela, ale piłka odbiła się od jednego z bydgoszczan. Później ten sam zawodnik dwukrotnie dośrodkowywał. Pod bramką Zawiszy było groźnie, ale ostatecznie bydgoszczanie wyszlli z opresji z obronną reką.
28' - Ziajka zablokował dośrodkowanie Guerriera, ale wiślacy egzewkowali jeszcze rzut rożny. Bydgoszczanie następnie długo byli zamknięci we własnym polu karnym. Aż do strzału Guerriera - na szczęście minimalnie niecelnego.
25' - Na razie oglądamy całkiem niezły mecz w wykonaniu Zawiszy. Miejscowi kibice dopingują nieco ciszej, bo wiślacy nie grają "swojej" piłki. Duża w tym zasługa piłkarzy z Bydgoszczy, którzy umiejętnie przerywają ataki zespołu "Białej Gwiazdy".
24' - Wójcicki zagrał do Lewczuka, a ten ruszył prawą stroną. Obrońca Zawiszy minął Piotra Brożka, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.
23' - Masłowski zagrywa do Geworgiana, który miał przed sobą już tylko bramkarza. Niestety, sędzia odgwizdał spalonego.
22' - Długie podanie Drygasa w kierunku Wojciechowskiego. Niestety, zbyt silne.
21' - Nieudane ataki obu drużyn.
19' - Piotr Brożek ograł w polu karnym Hermesa. Mogło być groźnie, ale gracz Wisły nastepnie nieco się pogubił.
17' - Z autu zagrał Lewczuk. Do piłki dopadł Geworgian, ale szybko został powstrzymany przez stoperów Wisły.
16' - Z rzutu rożnego piłkę wrzucał Stjepanović. Doszło do sporego zamieszania pod bramką Zawiszy, ale jeden z bydgoszczan wybił piłkę poza boisko. Drugie dośrodkowanie z rożnego gracza Wisły wychwycił Kaczmarek.
14'- Świetna akcja Wisły. Stjepanović zagrał na lewą stronę do Guerriera, a ten wrzucił piłkę w pole karne. Dobrą interwencją w obronie popisał się na szczęście Nawotczyński.
13' - Z dystansu strzelał Masłowski, ale posłał futbolówkę obok bramki.
12' - Pierwsza groźna akcja Wisły. Strzelał Stilić, ale Kaczmarek popisał się dobrą interwencją.
10' - Po wrzutce z wolnego "główkował" Nawotczyński. Niestety, nieczysto trafił w piłkę.
9' - Z lewej strony do środka wchodził Wojciechowski, ale został sfaulowany.
7' - Masłowski przejął piłkę i po rajdzie zagrał do Wójcickiego. Ten wycofał piłkę do Lewczuka, który dośrodkował w pole karne. Akcję próbował zamykać Wojciechowski. Zabrakło mu jednak nieco szczęścia.
6' - Akcja Zawiszy lewą stroną zatrzymana przez krakowian.
3' - Pereira sfaulował Stjepanovica na środku pola.
2' - Mimo bojkotu części fanów, reszta kibiców głośno dopinguje krakowski zespół. - Wisła to jest potęga - śpiewają, Na boisku na razie nieco aktywniejsi są zawiszanie.
1' - Miejscowi kibice odśpiewali hymn Wisły - trzeba przyznać, robią wrażenie. Po chwili rozpoczął się mecz.
20:27 - Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko. Za moment początek meczu!
20:10 - Na razie na trybunach wielkiego stadionu niewiele kibiców. Nie ma także zoorganizowanych grup kibicowskich. Fani z tzw. młyna Wisły i Zawisza bojkotują bowiem mecze... swoich zespołów.
20:00 -  Z Krakowa witają Państwa Dariusz Knopik i Jakub Stykowski. Za pół godziny początek meczu. A Wcześniej hymn Wisły - znów usłyszymy słynne w piłkarskiej Polsce - "Jak długo na Wawelu...".