Zawisza - Górnik 2:1 w ćwierćfinale Pucharu Polski

MM Bydgoszcz
M.Bosiacki/archiwum Pomorska.pl
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz pokonał Górnik Zabrze 2:1.

Zawisza - Górnik Zabrze. Bydgoszczanie zagrają osłabieni

Pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu Polski niebiesko-czarni rozegrali dziś na własnym boisku. Spotkanie rewanżowe z Górnikiem jest zaplanowane na 26 marca.

Żółte kartki:
Koniec meczu. Zawisza wygrał 2:1. Relacjonował Jakub Stykowski.
90' - Z rzutu wolnego niecelnie strzelał Petasz.
88' - Z dystansu uderzał Iwan, ale zbyt słabo, by zaskoczyć bydgoskiego bramkarza.
87' - Okres przewagi gości. - WKS, WKS - skandują kibice, by zmotywować ich do bardziej ofensywnej gry.
86' - Po podaniu Iwana strzelał Oziębała. Z trudem ten kąśliwy strzał obronił Kaczmarek. 85' - Dośrodkowywał Oziebąła. Piłkę trącił jeszcze nogą Skrzyński i dopadł do niej Kaczmarek. 84' - Geworgian wchodzi za Masłowskiego.
83' - Drygas sfaulował Nakoulmę przed polem karnym.
82' - Oziębała zmienia Majtana.
80' - Odpowiedź gości. Strzał oddał Iwan, ale został zablokowany. Później dośrodkowanie z rożnego wyłapał Kaczmarek.
77' - Nakoulma ograł Lewczuka, ale jego dośrodkowanie przechwycił dobrze ustawiony Hermes.
76' - Petasz prostopadle zagrał w kierunku Wójcickiego. Ten wzięty został w kleszcze przez stoperów Górnika. Miejscowi kibice widzieli faul, sędzia jednak miał inne zdanie.
74' - Po wrzutce Drygasa bliski zamknięcia akcji był Wójcicki.
72' - Petasz show mogło trwać. Jego strzał z wielkim trudem obronił bramkarz Górnika.
71' - Po raz pierwszy przed bydgoską publicznością zaprezentuje się Alvarihno, który zmienia Wojciechowskiego. W tej sytuacji w ataku zagra Wójcicki.
70' - Zawisza prowadzi 2:1. Po dośrodkowaniu Masłowskiego piłkę w bramce umieścił Petasz.
68' - Strzał Petasza zablokowany.
67' - Urazu doznał Pandża. Za moment opuści boisko, a pojawi się na nim Drewniak.
64'- Z rzutu rożnego dośrodkowywał Petasz. Było groźnie.
63' - Lewczuk ruszył prawą stroną, został powstrzymany przez obrońców Górnika, ale wywalczył rzut rożny.
62' - Ależ szczęście mieli bydgoszczanie. Goście ruszyli z kontrą, w pole karne zagrał Majtan, a Nakoulma miał tylko dostawić nogę...
57' - Drygas przechwycił piłkę w środku pola. Następnie zagrał do Lewczuka, a ten w kierunku Masłowskiego. Akcję Zawiszy przerwali jednak piłkarze Górnika.
54' - Było groźnie pod bramką Zawiszy. Silny strzał oddał Sobolewski, ale trafił w... Majtana.
53' - Gra toczy się w środku pola.
51' - Strzał Madeja zza pola karnego został zablokowany.
49' - Znów lewą stroną ruszył Nakoulma, ale Lewczuk świetnie spisał się w defensywie. 48' - Lewą stroną piłkę w pole karne Zawiszy chcieli wprowadzić Kosznik i Nakoulma, ale obrońcy Zawiszy zatrzymali ich atak.
46' - Rozpoczyna się druga połowa.

Do przerwy jest 1:1. Trzeba przyznać, że zawiszanie po niemrawym początku, w końcówce grali znacznie lepiej. Szkoda, że nie udało im się strzelić drugiego gola.
44' - Świetna akcja Zawiszy! Prawą stroną ruszył Wojciechowski, zagrał do Masłowskiego, a ten uderzył. Górą bramkarz Górnika.
42' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Petasz. Głową uderzał Masłowski - tym razem posłał piłkę obok bramki strzeżonej przez Kasprzika.
40' - Zawisza doprowadził do remisu! Po kapitalnym dośrodkowaniu Petasza, piłkę trącił Masłowski i umieścił ją w bramce.
38' - Po wrzutce Drygasa bliski dojścia do piłki był Lewczuk, który był bardzo waleczny w polu karnym. Ostatecznie jednak zabrzanie opanowali sytuację.
37' - Groźnie wyglądająca akcja gości. Iwan jednak strzela zbyt słabo w dogodnej sytuacji.
36' - Bydgoszczanie egzekwowali dwa rzuty rożne. Kasprzik był jednak w swojej bramce bardzo czujny. 35' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Wojciechowski, bliski strzelenia gola samobójczego był Sobolewski, który niefortunnie interweniował.
34' - Wojciechowski faulowany przed polem karnym Górnika.
33' - Kaczmarek wypiąstkował piłkę poza pole karne.
32' - Strzał Nakoulmy broni Kaczmarek. Będzie jeszcze rzut rożny dla Górnika.
31' - Spiker zachęcił nielicznie zgromadzonych fanów piłki nożnej do dopingu. - Zawisza, Zawisza - słyszymy na trybunach.
29' - Goście egzekwowali rzut rożny. Bydgoszczanie mieli duże kłopoty z wybiciem piłki poza szesnastkę. Do futbolówki dopadł Sobolewski, ale jego strzał był niecelny.
25' - Piłkarze Górnika są aktywniejsi. Częściej utrzymują się przy piłce i konstruują kolejne akcje ofensywne.
20' - Znów Zawisza stracił bramkę po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Kosznika doszło do zamieszania w polu karnym. Bydgoszczanie wybili futbolówkę poza szesnastkę, ale nadal przyjezdni prowadzili grę. Bydgoszczanie myśleli, że piłka opuści boisko, a dopadł do niej Kosznik. Po dośrodkowaniu obrońcy Górnika główkował Pandża. Jego strzał obronił Kaczmarek, ale przy dobitce Majtana był bez szans.
19' - Świetne zagranie Iwana do Nakoulmy.
16' - Znów w Bydgoszczy pada deszcz. Utrudniać będzie on grę piłkarzom.
15' - Ładnie lewą stroną w pole karne wszedł Petasz. Po jego zagraniu strzelał Wójcicki. Niestety, pomocnik Zawiszy posłał piłkę obok bramki.
14' - Goście długo utrzymywali się przy piłce, ale nie skonstruowali dobrej akcji.
12' - Drugi niecelny dziś strzał gości. Na razie mecz nie należy do ciekawych.
9' - Majtan strzela, pewnie broni Kaczmarek.
8'- Niedokładna wrzutka w pole karne Petasza.
7' - Kolejny rzut rożny dla gości. Tym razem zabrzanie rozegrali go krótko. W pole karne płasko dośrodkowywał Nakoulma, ale żaden z partnerów czarnoskórego gracza Górnika nie zamknął tej akcji.
6' - Ładny zryw Zawiszy. Wójcicki nie zdołał jednak zamknąć akcji skutecznym strzałem.
5' - Po wrzutce z narożnika boiska Kosznika, bydgoszczanie opanowali sytuacje we własnym polu karnym.
4' - Rajd Madeja prawą stroną boiska zatrzymany, ale będzie jeszcze rzut rożny dla Górnika.
2' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Petasz. Pod bramką Górnika doszło do zamieszania, ale ostatecznie sędzia użył gwizdka i grę wznowił bramkarz ekipy z Zabrza. Wcześniej niecelny strzał oddał gracz gości.
1' - Rozpoczął się mecz.
0'- Na stadionie smutna atmosfera. Na trybunach niewiele kibiców - wpływ na to ma także pogoda. W Bydgoszczy bowiem pada deszcz.
0' - Witamy serdecznie ze stadionu Zawiszy. Początek meczu o 18:30.
ZAWISZA: Kaczmarek - Lewczuk, Nawotczyński, Strąk (65. Skrzyński), Ziajka - Hermes, Drygas - Petasz, Masłowski (84. Geworgian), Wójcicki - Wojciechowski (71. Alvarihno).
GÓRNIK: Kasprzik - Welnicki, Szeweluchin (44. Łukasiewicz), Pandża (69. Drewniak), Kosznik - Sobolewski, Łuczak - Madej, Iwan, Nakoulma - Majtan (82. Oziębała)