Wymęczone zwycięstwo Centrostalu

Michał Młodzikowski
Miało być szybko, łatwo i przyjemnie. Tymczasem, GCB Centrostal Bydgoszcz męczył się z najsłabszym zespołem PlusLigi Kobiet.

Ostatni rywal bydgoszczanek - Sandeco Wybrzeże TPS Rumia do tej pory wygrał dwa sety na osiem spotkań. W tabeli nie zapisał jeszcze ani jednego punktu. To zmieniło się po spotkaniu w Bydgoszczy. Zawodniczki z Rumii co prawda ostatecznie nie wygrały, ale dzięki dwóm wygranym partiom wreszcie dopiszą punkty w tabeli.

Zaczęło się po myśli podopiecznych Piotra Makowskiego. Pierwszego seta bydgoszczanki wygrały do 17. Potem przyszło rozprężenie i Wybrzeże wygrało do 20. Za chwilę jeszcze pewniej wygrał Centrostal. Gospodynie w trzecim secie pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 10 "oczek", by za chwilę znów przegrać i doprowadzić do tie-breaka.

Piąty set zaczął się fatalnie. Centrostal przegrywał już 1:5! Bydgoszczanki sukcesywnie zaczęły odrabiać straty i wygrały do 12. - Też myślałyśmy, że będą to trzy sety, nie spodziewałyśmy się, że wygramy 3:2. Było sporo nerwów, na szczęście dwa punkty są nasze - mówiła po meczu Katarzyna Mróz.