Zawisza Bydgoszcz - MKS Kluczbork [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Tomasz Bolt
W meczu 2. kolejki pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz sensacyjnie przegrał z MKS Kluczbork.

Zawisza Bydgoszcz - MKS Kluczbork 2:3
Bramki: Drygas (52), Lewicki (65) oraz Kasperkiewicz (32), Deja (34), Nowacki (69).
ZAWISZA: Sapela - Igumanowic, Stawarczyk, Nawotczyński, Nykiel - Drygas, Kona - Smektała (73. Gajewski), Łukowski, Żylski (46. Kamiński) - Lewicki.
MKS: Pogorzelec - Gierak, Sobczak (68. Nowacki), Swędrowski, Orłowski, Ganowicz, Kowalczyk (83. Kojder), Nitkiewicz, Kasperkiewicz (80. Arian), Deja.

Koniec meczu. Zawisza przegrał 2:3.
90' - Jeszcze 4 minuty gry.
87' - Drygas "główkuje" nad bramką.
86' - Łukowski odegrał do Lewickiego. Ten huknął z 20. metra, ale dobrą obroną popisał się Pogorzelec.
84' - Kajetan Osuch, syn właściciela klubu, nerwowo przechadza się po trybunie vip.
83' - Ostatnia zmiana w zespole MKS.
83' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Łukowskiego.
82' - Strzał Gajewskiego broni Pogorzelec.
81' - Strzelał Kamiński, ale Pogorzelec obronił jego strzał.
80' - Zawiszanie częściej są przy piłce, ale nie stwarzają okazji do strzelenia gola.
75' - Łukowski wrzucił piłkę z rzutu wolnego. Bliski dostawienia nogi był Nykiel.
73' - Za Smektałę wchodzi Gajewski.
72' - Smektała urwał się spod opieki obrońców i oddał strzał. Niestety, minimalnie niecelny.
69' - MKS znów prowadzi! Swędrowski utrzymał piłkę w polu karnym, odegrał do Nowackiego, a ten strzela gola!
68' - Za Sobczaka wchodzi Nowacki.
65' - GOL! Piękna akcja Zawiszy. Gola strzelił Lewicki, asystował Smektała. 2:2!
61' - Zawisza w końcu gra swoje! Bydgoszczanie są aktywniejsi, grają szybciej, to może się w końcu podobać.
60' - Z 12. metra uderzał Drygas, ale nieczysto trafił w piłkę.
59' - Strzał Łukowskiego został zablokowany.
57' - Z rzutu wolnego piłkę wrzucał Łukowski, ale zbyt głęboko.
55' - Niziołek ukarany żółtą kartką po sfaulowaniu Kamińskiego.
53' - Mogło być 2:2! Smektała trafił jednak tylko w boczną siatkę.
52' - GOL DLA ZAWISZY! Jedenastkę na gola zamienił Kamil Drygas.
51' - Rzut karny dla Zawiszy. Kamiński faulowany.
50' - Po dośrodkowaniu Nykiela "główkował" Kamiński. Posłał jednak piłkę obok bramki.
48' - Kolejna okazja dla MKS po rzucie rożnym.
47' - Kowalczyk urwał się spod opieki stoperów Zawiszy i oddał strzał. Broni Sapela.
46' - Rozpoczęła się druga połowa. Od razu za Żylskiego gra Kamiński.

Koniec pierwszej połowy. Fatalnej w wykonaniu Zawiszy. Bydgoszczanie słabo prezentują się w ofensywie, nie potrafiąc stworzyć sobie sytuacji do strzelenia gola. Ponadto fatalne błędy popełniali defensorzy. Niestety, ci w niebiesko-czarnych trykotach.
44' - Pierwsza połowa potrwa jeszcze dwie minuty.
43' - Kiepski strzał Żylskiego z dystansu.
42' - Zawiszanie egzekwowali rzut rożny, ale Stawarczyk został powstrzymany przez obrońców MKS.
40' - Dośrodkowywał Smektała, ale Żylski tylko lekko trącił piłkę.
39' - W pierwszych minutach podopieczni Mariusza Rumaka grali nieźle. Teraz jednak cechuje ich przede wszystkim niedokładność.
36' - Powinien być gol dla Zawiszy. Powinien, ale Żylski w dogodnej sytuacji nie zamknął akcji.
34' - 2:0 dla MKS! Niziołek zagrał wzdłuż bramki, a futbolówkę w bramce umieścił Deja.
32' - GOL DLA MKS! Po dośrodkowaniu Niziołka, gola strzela Kasperkiewicz.
32' - Słaby okres gry w wykonaniu niebiesko-czarnych. Niespodziewanie częściej przy piłce są gracze MKS, a gra
toczy się w okolicach pola karnego Zawiszy
31' - Kiepskie dośrodkowanie Niziołka z rzutu rożnego.
28' - Po rzucie rożnym uderzał Gierak, Drygas wybił piłkę z bramki. Ekipa Mariusza Rumaka musi uważać na kontry gości, bo są one bardzo groźne.
27' - Kolejna groźna kontra. Swędrowski zagrał wzdłuż bramki. Na szczęście dla zawiszan Kowalczyk i Sobczak nie zamknęli akcji.
26' - Opatrywany przed medyków jest Lewicki.
23' - Po rzucie rożnym najpierw nieczysto w piłkę trafił Drygas. Dobijał Kona, ale zabrakło mu nieco precyzji.
23' - Faulowany na 25. metrze był Łukowski. Z rzutu wolnego uderzał Igumanowic, ale Pogorzelec przeniósł piłkę nad poprzeczką. Sędzia chwilę później zarządził uzupełnienie płynów.
18' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Deja, do piłki dopadł Gierak, ale był na spalonym.
17' - Swędrowski faulowany 35 metrów od bramki.
15' - Piłkę wrzucał Smektała, trącił ją Lewicki. Uczynił to jednak zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza MKS.
14' - Niziołek urwał się Konie, zagrał wzdłuż bramki, ale Sobczak nie zdołał zamknąć akcji.
13' - Niebiesko-czarni grają w piłkę nożna, goście głownie się bronią.
11' - Zawiszanie egzekwowali dwa rzuty rożne.
10' - Kolejny rajd prawą stroną i dośrodkowanie Żylskiego. Lewicki powstrzymany został jednak przez defensorów MKS.
7' - Z dystansu uderzał Smektała, ale pewnie broni Pogorzelec.
5' - Dośrodkowywał Żylski, ale zbyt płasko.
3' - Nielicznie zgromadzeni kibice głośno dopingują bydgoskich piłkarzy.
1' - Rozpoczął się mecz.Wcześniej minuta ciszy, powodem śmierć płk. Edmunda Mileckiego, budowniczego Zawiszy. Na trybunach dziś pustki.
0' - Rezerwowi: Węglarz, Alavardeszwili, Ciechanowski, Gajewski, Kamiński, Wełnicki, Cywiński; MKS: Rudnicki, Arian, Giel, Nowacki, Kursa, Brzęczek, Kojder.
0' - Witamy ze stadionu. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na stadionie nie pojawili się kibole Zawiszy. Pojawiło się tylko ich kilkunastu, którzy nie byli zorientowani o odwołaniu wizyty.
0' - Początek meczu w sobotę o 18. Z tego spotkania przeprowadzimy relację na żywo.