Zawisza II Bydgoszcz - Polonia Bydgoszcz [wynik] Kto wygrał derby Bydgoszczy?

MM Bydgoszcz
A. Muszyński
Zakończyły się piłkarskie derby Bydgoszczy. W meczu II rundy Pucharu Polski K-PZPN Zawisza II Bydgoszcz podejmował KP Polonię.Padły 4 bramki.

Tanieją karnety na mecze Zawiszy Bydgoszcz w Ekstraklasie

W pierwszej rundzie Zawisza pewnie pokonał na wyjeździe zespół z Dąbrowy Chełmińskiej. Po dwie bramki zdobyli Wojciech Mielcarek i Mateusz Nawrocki. Poloniści natomiast grać nie musieli. Ich rywal - Victoria Koronowo - nie przystąpił bowiem do rywalizacji.

Oba nasze zespoły na co dzień rwalizują w czwartej lidze. W poprzednim sezonie lepiej spisywali się poloniści. Także w derbowych spotkaniach. Mecz rozgrywany na Gdańskiej zakończył się remisem. Na Słowiańskiej (tam rozgrywa swoje mecze Polonia) wygrali biało-czerwoni. W rozpoczętym sezonie po 4. kolejkach Zawisza ma 7 punktów, a Polonia 6.

Środowy mecz rozegrany zostanie na stadionie przy ulicy Gdańskiej. Początek o 17:30. Fani gospodarzy mogą zakupić bilety w sklepiku z pamiątkami przy stadionie. Ich ilość jest jednak ograniczona. Organizator meczu przeznaczył pewną pulę biletów dla kibiców Polonii.

Fanów, którzy nie będą mogli przybyć na mecz zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na mmbydgoszcz.pl

Bramki:
Koniec meczu. Zawisza wygrał 4:0 i awansował do 3. rundy Pucharu Polski K-PZPN. Zdjęcia z tego meczu wkrótce na ww.pomorska.pl/pilka
85'- Ależ szansa Zawiszy. Nawrocki wychodził sam na sam z bramkarzem i trafił wprost w niego.
84' - Z wolnego strzelał Sawicki. Posłał piłkę nad bramką.
83' - Zawisza prowadzi 4:0. Gola strzelił Jagodziński
80' - Bramka z cyklu stadiony świata. Zawisza prowadzi już 3:0. Strzelcem pięknego gola Kanieski.
75' - Strzał Sochana zablokowany.
73'-  Zawisza prowadzi już 2:0. Strzelcem gola ponownie Nawrocki.
70' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Nawrockiego. Sochan nie dochodzi do piłki.
68' - Słaby strzał z dystansu Sawickiego
67' - Kolejne dwa strzały gospodarzy.
64' - Bramka dla Zawiszy. Zdobywcą Mateusz Nawrocki.
61' - Świetna kontra Zawiszy. Lange trafił w słupek!
60' - Po strzale Lange piłka w bramce Zawiszy. Sędzia gola nie uznaje.
55' - Rzut wolny dla Zawiszy. Strzał prostu w mur.
54' - Świetlik wchodzi do bramki Polonii.
53' - Napierała fauluje Nawrockiego. Zostaje ukarany czerwoną kartką.
52' - Z dystansu uderzał Żylski, pewnie broni Napierała.
46'  - Rozpoczęłą się druga połowa. Trener Karabasz dokonał dwóch zmian.

W przerwie meczu dwóch chuliganów ukradło coś z ławki rezerwowych zespołu gości. Następnie kilkanaście fanów gospodarzy zaczęło biegać po stadionie. Po chwili jednak jest już spokojnie.
Zakończyła się pierwsza połowa. Zdjęcia z tego meczu jeszcze dziś.
43' - Zawiszanie zaczęli dominować na boisku. Szczególnie na prawej stronie boiska. Biało-czerwoni liczą głównie na kontry.
39'- Ożywili się fani Zawiszy. Głównie jednak śpiewają o drużynie przeciwnika.
37'- Dwie groźne akcje Zawiszy. Najpierw polonistów uratował obrońca, a później Napierała.
34' - Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Na boisku pojawia się Wiśniewski.
32' - Strata Zawiszy w środku pola. Po kontrze uderzał Sawicki. Węglarz broni na raty.
28' - Mecz na razie jest bardzo wyrównany. Zawiszanie wprowadzają nieco więcej zamieszania pod bramką przeciwnika. Poloniści natomiast grają dość spokojnie w obronie, ale i w ataku - nie stwarzają sobie okazji do zdobycia bramki.
22' - Rzut wolny dla Zawiszy. Nikt nie zamyka dośrodkowania.
15' - Sochan z dystansu, nad poprzeczką.
13' - Napierała uprzedza napastnika Zawiszy.
10' - Zawiszanie zaczęli grać lepiej. Bliski wyjścia na czystą pozycję był Nawrocki, ale poślizgnął się. Chwilę później tuż obok słupka piłkę posłał Sochan.
4' - W początkowej fazie meczu aktywniejsi poloniści. Gospodarze grają pressingiem, ale na razie nie przechwytują piłki.
1' - Rozpoczął się mecz. W porównaniu z poprzednimi spotkaniami derbowymi na trybunach niemal pustki.
godz. 17:05. Witamy ze stadiony przy ulicy Gdańskiej. Pojawiają się pierwsi kibice.  Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:30
ZAWISZA: Węglarz - Barszczewski, Kaniecki, Markowski, Polkowski, Martas, Sochań, Żylski, Nawrocki, Lange, Urtnowski.
POLONIA:Napierała - Sarnowski, Dahlke, Raszka, Plewiński, Kanik, Wolski, Kubacki, Sawicki, Laskowski, Szczesniak.

Fragmenty meczu, wypowiedzi trenerów i radość polonistów szatni po derbowym spotkaniu Polonia - Zawisza II w sezonie 2012/13 Fragmenty meczu i wypowiedzi trenerów po derbowym spotkaniu Zawisza II - Polonia w sezonie 2012/13 Wypowiedzi trenerów po meczu derbowym sezonu 2011/2012, który rozegrany został na stadionie przy ulicy Gdańskiej.