Zawisza za burtą Pucharu Polski [relacja]

Maciej Łyk
Maciej Łyk
Bydgoski Zawisza zmierzył się wczoraj z Kmitą Zabierzów w I rundzie Pucharu Polski. Niestety wojskowi nie sprostali gościom i po przeciętnym meczu przegrali 0:1.

Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania w mocno rezerwowych składach. Trenerzy dali odpocząć podstawowym zawodnikom, a w ich miejsce szanse na pokazanie swoich umiejętności dostali rezerwowi.

Pierwsza połowa tego spotkania nie przyniosła specjalnych emocji kibicom zgromadzonym na stadionie przy ul. Gdańskiej. Walka głównie toczyła się w środkowej strefie boiska. W 10. minucie po błędzie Tomczaka piłkarze Kmity mieli świetną okazję do zdobycia gola, jednak na posterunku stał Gajewski. W 31. minucie padła jedyna, jak się później okazało, bramka tego spotkania. Po błędzie bydgoskich obrońców w dogodnej sytuacji znalazł się pomocnik gości Paweł Wasilewski i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Zawiszy. Do końca pierwszej połowy na boisku nie działo się nic istotnego i wynik nie uległ zmianie.

W przerwie trener gospodarzy Piotr Tworek wprowadził do gry dwóch napastników: Krzysztofa Szala i Piotra Bajerę. W drugiej połowie Zawisza śmielej ruszył do ataku, jednak brakowało wykończenia. W tej części spotkania szczególnie widoczny był młody Szal, który kilkakrotnie próbował pokonać bramkarza Kmity, ale albo zabrakło precyzji albo Wróbel popisywał się świetnymi interwencjami. Goście ograniczyli się w tej części spotkania do kontrataków, ale Gajewski nie dał się ponownie pokonać.

Trzeba przyznać, że na boisku widać było brak zgrania w zespole Zawiszy. Częste straty piłki, niedokładne podania, to wszystko zadecydowało, że to Kmita zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Mimo porażki, trzeba jednak przyznać, że wojskowi pokazali się z dobrej strony na tle pierwszoligowca, tocząc z nim równorzędny bój.

Zawisza Bydgoszcz - Kmita Zabierzów 0:1 (0:1)
Bramka: Wasilewski 31. minuta

Zawisza: Gajewski, Tomczak, Suchecki, Skowroński, Rogalski, M.Kozłowski, Maziarz (Piętka 82'), Szczepan, Cichowlas (Bajera 46'), Cielasiński, Barlik (Szal 46')
Żółta kartka: Maziarz

Kmita: Wróbel, Zawadzki, Detlaff, Cios, Powroznik, Szfajdych, Falianowski, Wasilewski, Sepioł (Romuzga 61'), Ali (Krauze 65'), Łapiński.

Żółte kartki: Detlaff, Łapiński