MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Amfetamina i grupa zbrojna na Chodkiewicza. Dochodzi do skażenia

KWP w Bydgoszczy
KWP w Bydgoszczy
Nie pierwszy już raz różne służby mundurowe spotkały się na ...
Nie pierwszy już raz różne służby mundurowe spotkały się na ... zrzut ekranu
Ćwiczono koordynację działania podczas skażenia chemicznego. Scenariusz zakładał przeprowadzenie dekontaminacji czyli usunięcie i dezaktywację substancji szkodliwej. Szkolenia takie wiele uczą, a przede wszystkim pozwolą uniknąć błędów w przyszłości, gdy tego typu zagrożenie rzeczywiście zaistnieje.

W KWP w Bydgoszczy odbyły się wspólne warsztaty szkoleniowe z zakresu ratownictwa taktycznego. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze oraz ratownicy medyczni Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Bydgoszczy, Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, CBŚ, Biura Operacji Antyterrorystycznej KGP, Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Bydgoszczy, Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej w Bydgoszczy, Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy, Państwowej Straży Pożarnej Komendy Wojewódzkiej w Toruniu oraz Komendy Miejskiej w Bydgoszczy, a także Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Scenariusz ćwiczeń zakładał: "w budynku przy ul. Chodkiewicza w Bydgoszczy zostało zidentyfikowane operacyjnie duże nielegalne laboratorium amfetaminy, nadzorowane przez zorganizowaną grupę zbrojną. Została podjęta decyzja o jego likwidacji i zatrzymaniu członków grupy przestępczej. Ze względu na znaczną kubaturę budynku, w którym znajdowało się laboratorium, do szturmu na budynek przygotowano połączone siły Policji, CBŚ, ABW, PSG i GISW. Podczas akcji dochodzi do skażenia chemicznego funkcjonariuszy środkami, które stosowane są do produkcji amfetaminy.

Z pomocą przybyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Komendy Wojewódzkiej w Toruniu oraz Komendy Miejskiej w Bydgoszczy, które rozstawiły specjalne linie do dekontaminacji czyli usunięcia i dezaktywacji substancji szkodliwej. Funkcjonariusze oraz zatrzymani członkowie grupy przestępczej przeszli proces dekontaminacji. Przeprowadzenie go dodatkowo utrudniała panująca na zewnątrz ujemna temperatura. Oczywiście ostatecznie wszystko się udało i akcja zakończyła się sukcesem".

Przeprowadzone warsztaty umożliwiły przećwiczenie koordynacji różnych służb podczas występowania zagrożeń, w tym wypadku skażenia chemicznego. Dzięki temu szkoleniu udało się dostrzec błędy, które pojawiły się podczas manewrów i wyciągnąć wnioski umożliwiające w przyszłości lepszą współpracę podczas wspólnych działań.

Organizatorzy warsztatów składają szczególne podziękowania za nadzór merytoryczny nad wymienionymi warsztatami dla Pani dr. n. med. Doroty Klimaszyk – Wojewódzkiego Konsultanta ds. Toksykologii Klinicznej, strażakom Państwowej Straży Pożarnej Komendy Wojewódzkiej w Toruniu i Komendy Miejskiej w Bydgoszczy oraz kierownictwu, a także pracownikom Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy.

podinsp. Tomasz Krajewski
WKiS KWP w Bydgoszczy


Zobacz też:

Biegali dla Karoliny

Wielkanoc 2013

Festiwal Rozrywki

Krzysztof Ignaczak

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto