Brazylia - Chorwacja WYNIK, SKŁADY - 12.06.2014 Mundial

MM Bydgoszcz
Ruszyło wielkie piłkarskie święto - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014. Mecz otwarcia rozegrał gospodarz, którym w tym roku jest Brazylia, a jej rywalem na boisku była Chorwacja.

Zaraz po ceremonii otwarcia, o 22:00 pierwszy mundialowy gwizdek usłyszały miliony kibiców na całym świecie. Mecz Brazylia - Chorwacja z grupy A odbył się na stadionie Arena Corinthians w Sao Paulo.

Brazylia - Chorwacja: wynik 12.06.2014: 3:1

Mecz otwarcia przyniósł kilka zaskoczeń, zwłaszcza dla brazylijskich kibiców. Do najbardziej niespodziewanego zdarzenia doszło w 11.

minucie

meczu, kiedy Marcelo stał się autorem samobójczej bramki. Zielono-żółty stadion zamarł, a

piłkarz

gospodarzy nie wierzył w to, co sie stało, a wynik wyświetlał już 0:1 w spotkaniu Brazylia - Chorwacja. Jeszcze w pierwszej połowie brazylijczycy wyrównali, a dokonał tego gwiazdor numer jeden, czyli Neymar. W drugiej części spotkania również on trafił z karnego(71'), a w 90. minucie Oscar podwyższył wynik na 3:1.

Kibiców organiztora tegorocznego mundialu zasmuciła także żółta kartka dla ich ulubieńca Neymara.

Przedmeczowe studio w TVP1, która pokaże spotkanie już od 21:10. Mecz otwarcie zobaczymy też na TVP Sport i sport.tvp.pl

Brazylijscy kibice największe nadzieje wiążą z największą gwiazdą kadry narodową - Neymarem. Czy Chorwacja jest bez szans? Organizatorzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 aż pięciokrotnie zwyciężali całą imprezę. Zadanie jest zatem bardzo trudne.