Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzisiaj Dzień Masturbacji

Bramasole
Bramasole
flickr.com
"Nie krytykuj masturbacji, to seks z kimś, kogo się kocha" - powiedział kiedyś znany reżyser Woody Allen. Dla wielu onanizm do dziś jest tematem tabu i powodem do żartów. Specjaliści przekonują: to nic złego!

Dzień Masturbacji w Polsce ma dwie daty: 25 lutego i 28 marca. W USA Narodowym Miesiącem Masturbacji jest maj. W Japonii to 21 czerwca. Różne źródła wskazują, że Dzień Masturbacji wypada 26 stycznia, 22 marca, 1 czerwca, 5 czerwca lub 10 września.

Nieprawdą jest, że masturbuje się tylko młodzież. Jak mówi dr Michał Lew-Starowicz, masturbacja wśród dorosłych mężczyzn, którzy przez dłuższy czas nie mają obok siebie partnerki lub częstość zbliżeń nie zaspokaja ich potrzeb seksualnych, jest zjawiskiem typowym i prawidłowym.

Masturbacja poprawia jakość seksu, dzięki temu, że pozwala poznać lepiej własne ciało. Według dra Lwa-Starowicza, onanizm może wiązać się z pewnymi trudnościami, jeśli powoduje powstanie nawyków, które trudno oddtworzyć w czasie stosunku z partnerką.

Pewien neurolog z irańskiego Uniwersytetu Medycznego na łamach "Journal of Medical Hypotesis" przedstawił założenie, że wywołana w dowolny sposób ejakulacja może przynieść ulgę w przypadku kataru. Hipoteza nie została jeszcze sprawdzona w testach klinicznych.

Czy masturbacja to grzech? Według seksuologów wychowanie w atmosferze zahamowań na pewno nie sprzyja w powodzeniu w życiu seksulalnym. Jak podaje Kongregacja Nauki Wiary: Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną Tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i ciężko nieuporządkowanym.

Dzięki krucjacie antymasturbacyjnej rozpętanej w XVIII wieku przez protestanckiego lekarza z Lozanny Simona Andre Tissota, do dziś głoszone są poglądy, że przez onanizm można mieć zaburzenia psychiczne, włosy między palcami lub popaść w schizofrenię. Inni przeciwnicy masturbacji twierzą, że prowadzi ona do epilepsji, ślepoty i reumatyzmu. Oczywiście wszystkie obawy są od lat rozwiewane przez medycynę.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto