Dariusz Knopik
Bydgoscy koszykarze przegrali trzeci mecz z rzędu
Bydgoscy koszykarze przegrali trzeci mecz z rzędu Dariusz Bloch
W 9. kolejce I ligi koszykarzy Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz grała w Kołobrzegu z tamtejszą Kotwicą. Bydgoszczanie chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę.

Kotwica Kołobrzeg - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 81:66
Kwarta: 23:17, 22:14, 15:14, 21:21
Kotwica: Dzierżak 16 (2x3), Ziółkowski 14, Nelson 13, Pieloch 10 (1x3), Motylewski 6 (11 zb) - Długosz 16, Wydra 3 (1x3), Walkowiak 3.
Astoria: Śmigielski 17 (1x3), Kaszowski 14 (2x3), Małgorzaciak 13 (1x3), Jeszke 6, Kiwilsza 4 - Zegzuła 4, Ulczyński 3, Burczyk 2, Stupnicki 2, Winkowski 1.

Bydgoszczanie po porażkach w Opolu i Krośnie jechali do Kołobrzegu z myślą przerwania tej złej passy. Aby lepiej przygotować się do tego spotkania w przerwie między meczami rozegrali sparing z Arką Gdynia.

Pierwsze pięć minut meczu w Kołobrzegu było udane. Astoria prowadziła 13:8. Jednak potem z każdą kolejną minutą było coraz gorzej. Bydgoszczanie nie trafiali w ataku i słabo bronili. Straty rosły lawinowo. Na przerwę podopieczni Krzysztofa Szubargi schodzili ze stratą 14 punktów.

Po przerwie nie było lepiej. W 37. minucie straty były najwyższe. Astoria przegrywała wtedy 48:72. W końcówce udało się te straty minimalnie odrobić. Trzecia porażka z rzędu stała się faktem. O ile dwie poprzednie były minimalne, bo przegrane trzema punktami, tak w Kołobrzegu była ona już zdecydowana. Dodajmy, że bydgoski zespół przegrał już cztery spotkania.

W Kołobrzegu słaba była skuteczność rzutowa sięgająca ledwie nieco ponad 33 procent.