GCB Centrostal coraż bliżej półfinału

Michał Młodzikowski
Drugi mecz i drugie zwycięstwo. GCB Centrostalowi brakuje już tylko jednej wygranej do awansu do półfinału play-off PlusLigi Kobiet.

Bydgoskie siatkarki wygrały w drugim meczu 1/4 play-off PlusLigi z MKS Dąbrową Górniczą 3:2. W rywalizacji obu zespołów jest już 2:0 dla Centrostalu. Do pełni sukcesu brakuje jeszcze jednej wygranej. Poniedziałkowe spotkanie było tak samo wyrównane jak niedzielny pojedynek. Pierwszego seta wygrały przyjezdne, drugiego ze sporą przewagą Centrostal. Prawdziwy horror miał jednak miejsce w trzeciej partii. MKS miał już trzy piłki setowe. Żadnej jednak nie potrafił wykorzystać. Więcej zimnych nerwów zachowały gospodynie i było już 2:1.

Czwarty set był odbiciem lustrzanym drugiej partii. Tym razem bardzo wysoko wygrały siatkarki z Dąbrowy i doprowadziły do tie-breaka. Ten zaczęły równie dobrze. Było już 0:2, ale więcej sił w końcówce miały podopieczne Piotra Makowskiego. Ostatecznie wygrały tego seta do dziesięciu, a cały mecz 3:2.

Teraz rywalizacja przenosi się do Dąbrowy Górniczej. GCB Centrostalowi brakuje jednej wygranej. Jeśli nie uda to się w najbliższym meczu (21.marca), dzień później odbędzie się drugie spotkanie. Jeśli oba wygra MKS, decydujący mecz odbędzie się w Bydgoszczy.

GCB Centrostal - MKS Dąbrowa 3:2 (19:25, 25:13, 28:26, 14:25, 15:10)

GCB Centrostal: Smak, Kuczyńska, Kuligowska, Kowalkowska, Mróz, Hardzejewa, Wysocka (libero) oraz Kasprzyk, Nowakowska, Naczk, Łunkiewicz.

MKS: Śliwa, Wysocka, Sieczka, Sadowska, Lis, Staniucha-Szczurek, Tkaczewska (libero) oraz Strządała, Wilczyńska.