GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz 1:0 [LIVE, zdjęcia]

Michał Kopciński
GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz - LIVE, ONLINE, RELACJA, NA ŻYWO
GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz - LIVE, ONLINE, RELACJA, NA ŻYWO Arkadiusz Ławrywianiec
GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz 1:0 ZDJĘCIA]. Po dwutygodniowym odpoczynku GieKSy, katowiczanie wracają do gry. W niedzielę przyszło im się zmierzyć z niespełnioną, po bezbramkowym remisie z Arką, Zawiszą Bydgoszcz. Zapraszamy na relację LIVE, na żywo. Zobacz zdjęcia z tego meczu.

GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz - wkrótce zamieścimy zdjęcia z tego meczu.

Spotkanie GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz, określane jako hit 23. kolejki rozgrywek 1. ligi, oglądało około 5000 kibiców. Wśród nich, pierwszy raz od ponad trzech lat na Bukowej, byli sympatycy drużyny przyjezdnej (około 300 osób).

Wśród kibiców „GieKSy” widać było obawę - dotyczyła one przede wszystkim braku najlepszego snajpera drużyny - Przemysława Pitrego, który odniósł kontuzję podczas jednego z treningów.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny wyraźnie się badały. W 5. minucie strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Budziłka oddał Ziajka, piłka przeszła centymetry obok prawego słupka. Już minutę później odpowiedziała GieKSa. Dośrodkowanie z prawej strony boiska minimalnie niecelnym uderzeniem głową zamknął Rakels.

W dalszym fragmencie pierwszej połowy to gospodarze mieli przewagę. Celne strzały Wołkowicza z rzutu wolnego i Dudy wywołały spore poruszenie wśród kibiców, lecz nie zakończyły się zdobyciem bramki. Zawisza próbował kontrować, jednak bardzo dobrze spisywali się, albo obrońcy klubu z Bukowej, albo golkiper katowiczan, Łukasz Budziłek.

Po 25 minutach spotkanie zostało na kilka chwil przerwane. Fani zgromadzeni na popularnym „Blaszoku” odpalili race i rzucili na boisko serpentyny. Przerwa ta bardzo dobrze wpłynęła na podopiecznych Rafała Góraka. W 30. minucie po szybkiej akcji gospodarzy mocnym uderzeniem lewą nogą popisał się aktywny w tym meczu Wołkowicz. Piłka zatrzepotała w siatce, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną zawodnika GieKSy.

Chwilę później strzelał Kowalczyk z trudem obronił Kaczmarek. Ostatni kwadrans pierwszej części gry to głównie walka i dużo niecelnych dośrodkowań z obu stron boiska. Gdy wydawało się już, że pierwsza połowa meczu GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz zakończy się bezbramkowym remisem, w doliczonym czasie gry padł gol dla GKS-u.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego celnym uderzeniem głową wykończył Mateusz Kamiński. W tej sytuacji nie popisał się bramkarz Zawiszy, który minął się z lecącą piłką.czytaj dalej>>>>>>

GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz 1:0