KK Świecie bez szans w starciu z Astorią

Astoria Bydgoszcz
Andrzej Machulski ( Astoria Bydgoszcz )
Koszykarze bydgoskiej Astorii łatwo rozprawili się wczoraj we własnej hali z lokalnym rywalem ze Świecia. Drużyna Jarosława Zawadki gładko pokonała rywala 92:74 i umocniła się na 2. miejscu w ligowej tabeli.

Derbowe spotkanie poprzedziła miła uroczystość. Zarząd klubu podziękował oficjalnie Jackowi Borkowskiemu za 4 lata kierowania klubem.

I nie było to pożegnanie, tylko podziękowanie. Jacek zostaje w Zarządzie, dalej będzie pomagał Astorii, której gdyby nie jego osoba, nie byłoby dziś na sportowej mapie Bydgoszczy.

Zespół „Asty” rozpoczął to spotkanie z mniejszym animuszem niż zazwyczaj, jednak bydgoszczanie szybko objęli prowadzenie 9:2.

Zespół ze Świecia po ospałym początku przyspieszył grę na obwodzie i wobec chaotycznej gry Astorii utrzymywał dystans do drużyny gospodarzy.

Obraz gry zmienił powracający w II kwarcie na parkiet Paweł Lewandowski. Nasz rozgrywający ożywił grę w ataku, pokazując przy tym spore umiejętności w obronie.

Po przerwie Astoria nieco przyspieszyła i goście ze Świecia tylko poprzez indywidualne akcje momentami próbowali zatrzymać rozpędzoną drużynę Jarosława Zawadki.

Po III kwarcie bydgoszczanie prowadzili już 71:53 i trener czarno – czerwonych ostanie 10 minut rozpoczął w mocno rezerwowym składzie. KK Świecie wykorzystało brak doświadczenia bydgoskiej młodzieży i przez moment zniwelowało przewagę do 12 „oczek”.

W tym momencie na parkiet wrócili podstawowi gracze „Asty”, którzy szybko pokazali gościom, kto tego dnia jest lepszy.

Astoria zwyciężyła 92:74. Zespół ze Świecia nie miał pomysłu, jak pokonać świetnie dysponowanych graczy gospodarzy.

- Więcej spodziewałem się po Radosławie Plebanku, który przecież jeszcze rok temu był wyróżniającym się zawodnikiem Astorii w I lidze - przyznaje trener gości, Andrzej Struski.

Trenera martwi też słaba forma Piotra Robaka. - Jest to jeszcze młody gracz i chyba za bardzo chciał się pokazać w meczu przeciwko byłym kolegom - dodaje.

Jarosław Zawadka komplementował za to Patryka Rąpalskiego. – Wyróżnia się on spośród graczy rezerwowych, widać że jest w formie. Gra na poziomie graczy pierwszej piątki - stwierdza trener Astorii.

Już mniej optymizmu i pochwał trener „Asty” kierował do pozostałych naszych wychowanków. – Cały czas uważam, że stać ich na więcej. Mimo minut jakie otrzymują w tym sezonie, nie grają tego na co ich stać. Mam nadzieję, że wkrótce się odblokują i pokażą pełnie swoich umiejętności - dodaje.

Astoria Bydgoszcz – KK Świecie 92:74 (24:21, 19:9, 28:23, 21:21)

Astoria: Szyttenholm 25 (10 zb.), Bierwagen 22, Lewandowski 15 (1, 9 as.), Laydych 10(2), Szopiński 10, (6 as.) oraz Rąpalski 9, Raczyński 1, Gierszewski 0, Barszczyk 0, Józefczyk 0, Andryańczyk 0, Szafranek 0

KK Świecie: Poliwka 20, Herman 15 (3x3), Malinowski 8, Grod 7 (1, 11 zb.), Robak 4 oraz Plebanek 12 (1), Kubacki 4, Firyn 4, Kowalski 0

W minionym tygodniu kolejne spotkania rozegrały zespoły młodzieżowe bydgoskiej Astorii. Młodzi adepci koszykówki wzięli przykład ze swoich starszych kolegów i także pokonali swoich rywali. Poniżej komplet wyników: