MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Modernizacje i remonty w bydgoskich budynkach - takie plany ma Administracja Domów Miejskich

PK
ADM w Bydgoszczy planuje remonty i termomodernizacje budynków.
ADM w Bydgoszczy planuje remonty i termomodernizacje budynków.
Przed Administracją Domów Miejskich w Bydgoszczy stoi szereg planowanych inwestycji. Na liście zadań znajdują się termomodernizacje, remonty elewacji, a także renowacje pustostanów i wymiana instalacji elektrycznych. Zobaczmy, co konkretnie planuje miejska spółka.

Renowacje elewacji w Bydgoszczy

Na liście zaplanowanych przez Administrację Domów Miejskich w Bydgoszczy prac znajduje się renowacja elewacji frontowej i zachodniej w budynku mieszkalnym przy ul. Władysława Łokietka 11. W ramach tego zadania przewidziana jest również wymiana okien oraz naprawa bramy. Firmy zainteresowanie realizacją tego zadania mogły składać oferty do 11 kwietnia. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 100 dni za zakończenie prac.

W budynku wielorodzinnym przy ul. Toruńskiej 72 natomiast planowana jest renowacja elewacji frontowej (północnej). Na te prace ADM zamierza przeznaczyć 109.232,32 zł brutto. Oferty w przetargu złożyły już dwie firmy: P.P.H.U. BUDMOT z Bydgoszczy (104.000,00 zł) i Zakład Ogólnobudowlany „Termex” z Szubina (85.800,00 zł).

Termomodernizacje w bydgoskich budynkach

Planowana jest również termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ul. Warszawskiej 3. W ramach tej inwestycji przewidziana jest m.in. izolacja pozioma i pionowa ścian fundamentowych oraz ich ocieplenie, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymiana okien, renowacja drzwi oraz ocieplenie połaci dachowych. Na razie ADM ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej termomodernizację i remont elewacji. Przygotowaniem dokumentacji zainteresowanych jest pięć firm.

Remonty instalacji elektrycznych

W trzech mieszkaniach (przy ul. Garbary 9 lok. 10, przy ul. Śląskiej 13 lok. 5/5A oraz przy Alejach Ossolińskich 3A lok. 6) planowana jest wymiana wewnętrznej instalacji elektrycznej. Planowane są roboty budowlane w branży instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, urządzeń elektrycznych, w tym m.in. wymiana/montaż gniazd wtyczkowych i wypustów oświetleniowych, układanie przewodów instalacji elektrycznej, montaż tablic licznikowych. Prace będą się toczyły w czynnych budynkach biurowych. Na oferty w przetargu ADM czeka do 19 kwietnia. Termin wykonania zamówienia to 60 dni od daty zawarcia umowy.

Remonty pustostanów w Bydgoszczy

Na liście zadań Administracji Domów Miejskich jest również remont pustostanów. Prace remontowe przewidziane są w mieszkaniu nr 22 przy ul. Fordońskiej 432 oraz w lokalu nr 5 przy ul. Zółkiewskiego 3. Pierwsze zadanie ma być wykonane w terminie do 60 dni od zawarcia umowy z wykonawcą, a drugie w terminie 45 dni. Wybrano już firmę, która wyremontuje pustostan przy ul. Śląskiej 46/8 - będzie to P.P.H.U. BUDMOT z Bydgoszczy. Z kolei Zakład Ogólnobudowlany „Termex” z Szubina zajmie się pracami w lokalu nr 31 przy ul. Świetlicowej 8.

Rozbiórki budynków w Bydgoszczy

ADM planuje także roboty rozbiórkowe. Przewidziane są rozbiórki czterech budynków mieszkalnych położonych na działce nr 159/5 w obrębie 128 przy ul. Marcinkowskiego 4, trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego oraz budynku niemieszkalnego położonych na nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 50 w obrębie 30 przy ul. Elbląskiej 12. Do rozbiórki przeznaczono również budynek przy ul. Przy Zamczysko 1 oraz budynki mieszkalne i niemieszkalne przy Leszczyńskiego 86 i Leszczyńskiego 84. Opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tych zadań zajmą się firmy: KARAT Andrzej Tywoniuk z Chmielowic, m.kwadrat Natalia Kowal z Bydgoszczy (Zamczysko 1) oraz BIURO PROJEKTÓW BUDOWLANYCH NWS z Bydgoszczy (Leszczyńskiego 86 i 84).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto