Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa szpitala zakaźnego w Bydgoszczy na ostatniej prostej. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Agnieszka Kasperek
Agnieszka Kasperek
Szpital zakaźny na ul. św. Floriana w Bydgoszczy to placówka oferująca pacjentom kompleksowe leczenie. Obecnie przechodzi modernizację. Koszt inwestycji to 21 mln złotych. Zakończenie prac budowlanych planowane jest do końca roku 2024.
Szpital zakaźny na ul. św. Floriana w Bydgoszczy to placówka oferująca pacjentom kompleksowe leczenie. Obecnie przechodzi modernizację. Koszt inwestycji to 21 mln złotych. Zakończenie prac budowlanych planowane jest do końca roku 2024. UM Bydgoszcz
Trwa jeden z ostatnich etapów modernizacji Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego. Placówka specjalizuje się w leczeniu chorób zakaźnych. Modernizacja obejmuje m.in. dobudowę jednej kondygnacji i poszerzenie funkcjonalności budynku. Po remoncie w budynku będzie miejsce na salę konferencyjną i salę wykładową dla studentów. Koszt tej inwestycji to 21 mln złotych.

Szpital Zakaźny w Bydgoszczy

Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy zlokalizowany jest w centrum miasta przy ul. św. Floriana 12. Szpital mieści się w zabytkowym budynku dawnego szpitala dziecięcego, wzniesionym w 1910 roku oraz w nowej części, rozbudowanej w 2011 roku. Szpital ma możliwość izolowania pacjentów z chorobami o wysokiej zakaźności. Placówka specjalizuje się w leczeniu chorób zakaźnych wymagających leczenia stacjonarnego, m.in. wirusowych zapaleń wątroby, neuroinfekcji, zakażeń HIV i AIDS oraz monitorowania zakażeń polio.

Patronem szpitala od stycznia 1953 roku jest prof. Tadeusz Browicz (1847-1928) . Browicz był lekarzem anatomo-patologiem, rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności. Pracował m.in. nad tematem pałeczek duru brzusznego, zmian szpiku kostnego w przewlekłej zimnicy, gwiaździstych komórek żernych wyściółki naczyń zatokowych zrazików wątrobowych (tzw. komórki Browicza-Kupffera).

Oddziały w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy:

  • Oddział Obserwacyjno-Zakaźny,
  • Oddział Internistyczno-Zakaźny i Niedoborów Odpornościowych,
  • Oddział Chorób Wątroby,
  • Oddział Pediatrii, Chorób Infekcyjnych i Hepatologii.

Pacjenci mogą leczyć się również w dwóch przychodniach: chorób zakaźnych i dermatologicznej, a także korzystać z pracowni: diagnostyki obrazowej, endoskopii, diagnostyki laboratoryjnej.

Szpital Zakaźny w Bydgoszczy - remont i rozbudowa

Remontowany budynek B położony jest w zachodniej części kompleksu szpitalnego. Objęty jest ochroną konserwatorską. Neogotycka część powstała w latach 1907-1910. W kolejnej dekadzie obiekt rozbudowano. W budynku zlokalizowane były m.in. apteka szpitalna oraz pomieszczenia administracyjno-biurowe.
Zobacz zdjęcia z remontu szpitala:

Zobacz także to:
Te urządzenia w domu pożerają najwięcej prądu - tabela 2024. Tyle kosztuje korzystanie z tych sprzętów

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto