Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nawiedzone miejsca w Bydgoszczy i okolicach. W tych miejscach podobno straszy

Red
Oto miejsca, o których w Bydgoszczy mówi się, że ich historia trwa, a dawni jej bohaterowie nadal pojawiają się >>>
Oto miejsca, o których w Bydgoszczy mówi się, że ich historia trwa, a dawni jej bohaterowie nadal pojawiają się >>>Archiwum Polska Press
Opuszczone rezydencje, nawiedzone piwnice, dawne szpitale, ciemne zaułki oraz parki, które kiedyś pełniły rolę cmentarzy - te miejsca w Bydgoszczy pobudzają wyobraźnię. Czy wpływają na naszą percepcję w stopniu, który sprawia, że widzimy coś niezwykłego lub słyszymy tajemnicze dźwięki? Oto kilka fascynujących historii związanych z tymi miejscami, gdzie krążą opowieści o nawiedzeniach, a nadprzyrodzone zjawiska wydają się być rzeczywistością.

Ruiny przy ulicy Witebskiej: Tajemnicza willa z czerwonej cegły

W większość roku, z wyjątkiem pełnego lata, gdy zielenią zarasta wszystko, podróżując ulicą Witebską, nie sposób nie zauważyć intrygujących ruin. Willa z czerwonej cegły stoi przy pobliskim torze regatowym, kusząc tajemnicą swojej przeszłości.

Dawny szpital choleryczny: Pruski mur i epidemia cholery

Budynek dawnego szpitala cholerycznego posiada ponad stuletnią historię, powstał na przełomie XIX wieku w odpowiedzi na wybuch epidemii cholery w Fordonie. Zbudowany charakterystyczną techniką, znaną jako "pruski mur", świadczy o trudnych czasach, kiedy to epidemia szerzyła się przez picie skażonej wody z Wisły.

Historia Austriaka Franka: Telepatyczne duchy i loża masońska

Na ulicy Transportowej, podczas II wojny światowej, pewien Austriak o nazwisku Frank, przedsiębiorca i członek loży masońskiej, zasłynął ze zdolności telepatycznych. Nawiedzające go plotki mówią o widmie przypominającym go, które nocami pojawiało się w prowadzonym przez niego zakładzie. Po jego śmierci, duch Franka rzekomo wciąż spaceruje po swoich dawnych włościach.

Cmentarz Ewangelicki w Parku Witosa: Niezwykła historia i rewitalizacja

W parku Witosa, niegdyś miejscu cmentarza ewangelickiego sięgającego XVI wieku, zachowały się tajemnicze tajemnice przeszłości. Nekropolia obejmowała teren między ul. Jagiellońską, Markwarta i Piotrowskiego. Planowane ekshumacje z lat 50. nigdy nie doszły do skutku, a prawda wyszła na jaw podczas rewitalizacji parku i badań archeologicznych.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdziesz więcej szczegółów na temat każdego z tych fascynujących miejsc, a także więcej podobnych historii. Odkryj Bydgoszcz z zupełnie nowej perspektywy!

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto