MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

O metamorfozach londyńskiej kwiaciarki

Marta Czarnecka
Marta Czarnecka
- Premiera musicalu "My Fair Lady" opartego na komedii Georga Benarda Shawa "Pigmalion" będzie hitem - mówi dyrektor Opery Nova - Maciej Figas.

Ekscentryczny filolog, profesor Higgins, zakłada się, że z prostej kwiaciarki, Elizy Doolittle, przez nauczenie jej poprawnego mówienia, zrobi damę. Po serii zabawnych porażek osiąga zamierzony cel. Towarzystwo jest oczarowane urokiem osobistym lady Elizy, jednak Higgins zdaje się tego nie zauważać. Dopiero, gdy dowiaduje się, że dyndas Freddy stara się o rękę uroczej kwiaciarki, profesor uświadamia sobie, że to właśnie Eliza jest kobietą jego życia.

Tak w skrócie przedstawia się libretto musicalu opartego na komedii "Pigmalion" Georga Bernarda Shawa - irlandzkiego prozaika, dramaturga i publicysty, obdarzonego niebywałym poczuciem humoru, który od wielu lat uznawany jest za największy światowy sukces tego gatunku. Święcąc triumfy i rekordy popularności od 1956 r. spektakl dotarł na sceny teatrów całego świata. Dodatkowo spopularyzowała go wersja filmowa ze znakomitą rolą Audrey Hepburn.

Musical "My Fair Lady" zadebiutował na deskach bydgoskiej opery przed piętnastoma laty i przez długi czas grany był ku ogromnej uciesze widzów. Nowa realizacja tego czarującego spektaklu odpowiadająca już wymogom dużej sceny Opery Nova to dzieło grona wyśmienitych artystów i doświadczonych ekspertów. W reżyserii Macieja Korwina - Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni i choreografii Joanny Semeńczuk widowisko bez wątpienia nabierze świeżego, nowego oblicza. Kostiumolog Barbara Ptak, której kinematografia polska zawdzięcza wspaniałe kostiumy dopełniające kreacje aktorskie w największych produkcjach ekranowych i telewizyjnych przygotowała blisko 300 zróżnicowanych projektów fraków, sukni, cylindrów i kapeluszy. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i zaangażowaniu scenografa Janusza Rudzkiego na scenie maluje się obraz Anglii przełomu XIX i XX wieku.

Frederic Loewe - Alan Jay Lerner
MY FAIR LADY

kierownictwo muzyczne - Maciej Figas
reżyseria - Maciej Korwin
scenografia - Jerzy Rudzki
kostiumy - Beata Ptak
choreografia - Joanna Semeńczuk
ruch sceniczny - Bernard Szyc
przygotowanie chóru - Henryk Wierzchoń

Spektaklom premierowym towarzyszyć będzie wystawa prac fotograficznych Marka Chełminiaka, organizowana w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa pt. "Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny".

Ceny biletów na przedstawienia premierowe: 100, 80 i 60 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto