Piłkarze ręczni AZS UKW pokonują lidera II ligi

Marta Czarnecka
Pokonać lidera na jego parkiecie różnicą 16 bramek to rzecz bezcenna. Jeśli gospodarze grają w pełnym składzie, a AZS UKW wystąpił bez Jasnocha, Serafinowicza, Kulika oraz Wójtowicza, to ten wynik jest prawdziwą sensacją.

Sokół Gdańsk - AZS UKW Bydgoszcz 24:40 (15:21)

Bramki dla AZS UKW: Płosiński 11 (2x2min.), Knopik 11, Burliński 6 (żk), Kozłowski 3 (żk), Jaworski 2 (2 min, żk), Wiśniewski 2, Łukasiewicz 2, Czerwiński 1, Machniewicz 1, Królik 1, Dębowski (2min)

Spodziewaliśmy się bowiem wyrównanej walki i emocji do ostatnich sekund. Mecz był wyrównany, jednak tylko przez pierwsze 20 minut. W tym okresie słabo funkcjonowała bydgoska bramka, w której stał Damian Walczak. Po wejściu rezerwowego Marcina Paternogi obraz gry uległ diametralnej zmianie. Paternoga bronił jak w transie, a na parkiecie rozegrali się Knopik z Płosińskim, którzy potężnymi bombami, co chwilę nękali bramkarza gospodarzy. Dobrze rozgrywał również Królik, który dostrzegał partnerów w niesamowitych sytuacjach, a ci bez kłopotu trafiali do siatki.

Od 20 minuty obrona bydgoszczan stała się do przebycia dla gospodarzy. Wprowadzony na boisko Jaworski niemiłosiernie „kasował" rywali, którzy nie mogli się przedrzeć przez zwarte szyki gości. Do przerwy było 21:15 dla AZS UKW. Po zmianie stron „akademicy" dosłownie „upolowali" Sokoła - rzucili 19 bramek, tracąc zaledwie 9. W drugiej części meczu ponownie świetnie grał Jarosław Knopik, a także Łukasz Płosiński, którzy rzucili po 11 bramek w całym spotkaniu.