Policja będzie współpracować z UKW w Bydgoszczy. Chodzi o kierunek - kryminologia

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
Umowę o współpracy uczelni z KWP w Bydgoszczy podpisali prof. Jacek Woźny, rektor UKW i nadinsp. Piotr Leciejewski, komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy.
Umowę o współpracy uczelni z KWP w Bydgoszczy podpisali prof. Jacek Woźny, rektor UKW i nadinsp. Piotr Leciejewski, komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy. Nadesłane
Udostępnij:
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego właśnie podpisał porozumienie o współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Dotyczy ono popularnego na uczelni kierunku - kryminologia. Korzyści mają być obopólne.

Zobacz wideo: Bydgoska "drogówka" podsumowała rok 2021. Ponad 16 tys. wystawionych mandatów.

Kryminologia - to kierunek, który działa na UKW od 2019 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem kandydatów na studia. Tylko w tym roku akademickim bydgoska uczelnia przyjęła 90 studentów na studia stacjonarne oraz 70 na studia niestacjonarne. O jedno miejsce na studiach stacjonarnych ubiegało się niemal pięciu kandydatów.

Trwa głosowanie...

Czy jesteś już po trzeciej, przypominającej, dawce szczepionki na COVID-19?

Teraz kierunek ma zostać wsparty przez specjalistów pracujących w policji. Porozumienie w tej sprawie podpisali prof. Jacek Woźny, rektor UKW i nadinsp. Piotr Leciejewski, komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy. Jak podkreśla uczelnia, umowa wzmacnia praktyczną i kadrową bazę dla kształcenia studentów kryminologii uniwersytetu.

Jak będzie wyglądała współpraca UKW z KWP

Dzięki podpisanemu porozumieniu współdziałanie ma przynieść korzyści każdej ze stron.

- Umowa określa współpracę obu instytucji w celu zapewnienia wysokiego poziomu praktycznego kształcenia studentów UKW i efektywnego wykorzystywania w przyszłości nabytej przez nich wiedzy oraz umiejętności - podkreśla Tomasz Zieliński, rzecznik UKW. - Umożliwia także korzystanie przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy z kompleksu infrastruktury naszego uniwersytetu.

Współpraca będzie realizowana, m.in. poprzez: realizację wspólnych badań naukowych czy przygotowanie wspólnych publikacji naukowych i dydaktycznych.

- Studenci kryminologii będą mieli też możliwość odbywania praktyk studenckich w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - mówi Tomasz Zieliński.

Uczelnia i KWP w Bydgoszczy sąsiadują ze sobą. To także duży plus

Siedziby UKW przy ul. Chodkiewicza i KWP przy ul. Powstańców Wielkopolskich praktycznie sąsiadują ze sobą, co też ma znaczenie.

- Bliskość lokalowa obu instytucji, a przede wszystkim zbieżność w zakresie tematyki kryminologii, były istotnym czynnikiem sprzyjającym podpisaniu tego porozumienia - zaznacza rzecznik UKW.

Kryminologia to interdyscyplinarna wiedza o przestępczości i innych zjawiskach patologicznych, które występują w otaczającej nas rzeczywistości. Poważne przestępstwa, w tym zabójstwa, fałszerstwa, porwania, przestępczość zorganizowana, tajniki wiktymologii, kryminalistyki, wiedza o prawie, zwłaszcza prawie karnym, to przykłady zagadnień, o których uczą się studenci kryminologii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie