Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przejazd pod wiaduktami na al. Armii Krajowej ułatwi dojazd do Osiedla Leśnego! [zdjęcia]

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Z przejazdu pod wiaduktami można korzystać od poniedziałku, 9 października.
Z przejazdu pod wiaduktami można korzystać od poniedziałku, 9 października. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
Na poniedziałek, 9.10., zaplanowano otwarcie przejazdu łącznicą pod nowymi wiaduktami na al. Armii Krajowej - poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Przeprowadzono tam gruntowny remont nawierzchni i rozbudowano istniejące chodniki. Jak informują bydgoscy drogowcy. otwarcie przejazdu znacznie ułatwi dojazd do osiedla Leśnego i zwiększy bezpieczeństwo kierowców zawracających w kierunku miasta.

Z nowego wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej można korzystać już od około miesiąca. Bydgoscy drogowcy dokończyli prace przy chodniku, schodach i nasypach oraz wykonali prace pod obiektem, co pozwala udostępnić tę trasę do ruchu. Dodatkowo poszerzono chodnik pod wiaduktami do rozmiarów umożliwiających w przyszłości utworzenie tam ciągu pieszo-rowerowego.

Ponadto wymieniono nawierzchnię na jezdni, a także oświetlenie w rejonie wiaduktu i na dużym odcinku ul. Modrzewiowej. Nowa trasa pod wiaduktem usprawni to dojazd do osiedla Leśnego i pozwoli zlikwidować tzw. "zawrotkę" oraz zwężenie jezdni przy obiekcie.

Obecnie pod obiektem na betonowych przyczółkach, malowane jest wielkie graffiti z elementami przyrody. Będzie to atrakcyjny element przestrzeni, która po wyburzeniu starych konstrukcji zyska bardziej przyjazny wymiar. Jesienią w obrębie zrealizowanej inwestycji, nasadzonych zostanie jeszcze ponad 200 drzew i krzewów. O muralach, które mają pojawić się pod wiaduktem pisaliśmy już wcześniej.

Koszt całej budowy to 29 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Mostostal Kielce.

Wiadukt na al. Armii Krajowej - szczegóły techniczne

Budowa nowego obiektu rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Nowy wiadukt, podobnie jak sąsiedni, ma najwyższą nośność, jaką przewidują aktualne normy budowlane dla obiektów inżynierskich. Zachowane zostały dwa pasy ruchu dla samochodów, natomiast zlikwidowany został nieużywany pas awaryjny, a odzyskane w ten sposób miejsce przeznaczono na chodnik i drogę rowerową. Ponadto wybudowano też nasypy i nowe schody po obu stronach torów kolejowych, które wraz z ciągami rowerowymi dają możliwość przemieszczania w wielu kierunkach pomiędzy Lasem Gdańskim a Osiedlem Leśnym i Bartodziejami. Na wiadukcie ułożony został asfalt lany, a przy końcówkach przęseł zainstalowane zostały tłumiące hałas urządzenia dylatacyjne o kształcie fali. Te elementy zastosowano także na północnym wiadukcie WOŚP na ul. Wojska Polskiego.

Zdjęcia wiaduktu i przejazdu pod nim:

Zobacz koniecznie:


To może Cię zainteresować: Są rządowe propozycje, dotyczące waloryzacji świadczeń emerytalnych na 2024 rok. Wiadomo też, że oprócz wyższych emerytur, seniorzy będą mogli skorzystać z dodatkowych emerytur - trzynastej i czternastej. Te będą wypłacone w wyższej niż 2023 r. kwocie. Ile dostaną emeryci? Szczegóły w artykule - kliknij w baner poniżej i zobacz szczegóły i wyliczenia.


Źródło informacji: ZDMiKP

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto