Sportowcy MŚJ w obiektywie [foto]

Jarosław Jozajtis
Dziś kończą się 12. Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce. Dwóch zawodników zdobyło dla Polski złoty i srebrny medal. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z bieżni.

11 lipca Robert Szpak (ur. 31 grudnia 1989 r.) zdobył złoty medal w rzucie oszczepem, ustanawiając swój życiowy rekord, który wyniósł 78,01 m. Na podium za Mistrzem Świata Juniorów, pochodzącym z Kołobrzegu, stanęli także przedstawiciele Egiptu oraz Litwy.

Wyniki finału rzutu oszczepem:
1. Robert Szpak (Polska) 78.01 - rekord Mistrzostw Świata Juniorów
2. Ihab Al Sayed Abdelrahman (Egipt) 76.20
3. Ansis Bruns (Litwa) 75.31

Następnego dnia, 12 lipca, ogromny sportowy sukces osiągnął wychowanek SL WKS Zawisza Bydgoszcz Paweł Wojciechowski. Zdobył drugie miejsce w skoku o tyczce. Jego wynik to ustawienie poprzeczki na wysokości 5,40 m. Mimo trzech podejść, Niemiec Raphael Holzdeppe, zdobywca pierwszego miejsca, nie podołał próbie pobicia rekordu Mistrzostw Świata Juniorów. Nie pokonał poprzeczki, zawieszonej na wyskości 5,72 m i stanął na podium z wynikiem 5,50 m, trzymając w ręku złoty medal. Trzecie miejsce przypadło także zawodnikowi z Niemiec.

Wyniki finału skoku o tyczce:
1. Raphael Holzdeppe (Niemcy) 5.50
2. Paweł Wojciechowski 5.40
3. Karsten Dilla (Niemcy) 5.30

* Wyniki pobrane z oficjalnej strony internetowej 12. Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce Bydgoszcz 2008.