MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tor pumptrack na Bartodziejach w Bydgoszczy coraz bliżej. Ma już projekt i kosztorys

JW
Na terenie przy Głowackiego w 2025 r. może powstać tor pumptrack.
Na terenie przy Głowackiego w 2025 r. może powstać tor pumptrack. pixabay
Bydgoszcz szykuje się do realizacji nowego projektu, który ma przyciągnąć miłośników aktywnego spędzania czasu. Na osiedlu Bartodzieje, przy ulicy Głowackiego, ma powstać nowoczesny tor pumptrack. Projekt ten, wybrany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, zyskał już wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Pierwszy krok za nami

Po pierwszym nieudanym przetargu, który nie przyniósł żadnych ofert, miasto ponowiło próbę - tym razem z powodzeniem. Wybór wykonawcy dokumentacji to kluczowy krok do rozpoczęcia budowy toru pumptrack, który ma stać się nowym centrum aktywności dla mieszkańców Bydgoszczy.

– Wydział Inwestycji Miasta zawiadamia, że po dokonaniu badania i oceny oferty złożonej w odpowiedzi na zapytanie ofertowe w przedmiocie jak wyżej wybrano ofertę z ceną brutto 66.420,00 złotych, złożoną przez wykonawcę działającego pod nazwą: Lege Artis Łukasz Wyka – przekazał w poniedziałek (1 lipca) dyrektor Wydziału Inwestycji Miasta w UMB Bogdan Tyborski.

Zadanie jest planowane do realizacji w pierwszym kwartale 2025 roku.

Projekt z myślą o mieszkańcach

Na budowę toru pumptrack w Bydgoszczy zagłosowało 248 osób w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie tylko tor, ale cała przestrzeń wokół niego ma być dostosowana do potrzeb użytkowników różnych grup wiekowych oraz dyscyplin sportowych. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie m.in.:

  • toru rowerowego typu „pumptrack” dla użytkowników różnych grup wiekowych oraz dyscyplin sportowych tj.: rowerzystów, miłośników jazdy na BMX, skaterów, rolkarzy, osób na hulajnogach, longboarderów itp.;

  • nowych ciągów pieszych oraz pieszo-rowerowych, których przebieg umożliwi dojście użytkownikom oraz rowerzystom do planowanego toru rowerowego od strony Głowackiego i Gajowej;

  • utwardzonej strefy wypoczynku i przygotowania do jazdy;

  • nowego zjazdu publicznego z Gajowej do „pumptracka”;

  • nowych elementów małej architektury;

  • doświetlenia terenu.

Inwestycja w przyszłość

Całkowity koszt inwestycji jest szacowany na blisko 385 tys. zł. Koszt nowego parku oraz ścieżki Gajowa-Głowackiego wyniesie 369 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto