MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczysta sesja Rady Miasta

GrapHite
GrapHite
21 kwietnia 2010 odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, poświęcona 664 rocznicy urodzin grodu Kazimierza Wielkiego.

Sesja to także okazja do uhonorowania poszczególnych osób za działalność na rzecz Bydgoszczy. Honorowym Obywatelem miasta został Prymas Polski arcybiskup Henryk Józef Muszyński, który nie ukrywa, że Bydgoszcz jest dla niego miastem szczególnym. Następnie arcybiskup odsłonił swój portret, który  zdobił od tego momentu ściany sali obrad Rady Miasta.

Wszystko zaczęło się od wiadomości:
Profesor Araszkiewicz, radny Pastuszewski i Zdzisław Pruss, to osoby które zdaniem Prezydium Rady Miasta powinny zostać nagrodzone Medalami Kazimierza Wielkiego.
,,Szopki Bydgoskie”, ,,Bydgoski Leksykon Operowy” czy ,,Bydgoski Leksykon Teatralny”, to tylko część z twórczości nominowanego do tego wyróżnienia Zdzisława Prussa. Dorobkiem kulturalnym może się także pochwalić Stefan Pastuszewski, który jest bardziej znany z twórczości literackiej. Dorobkiem na innej płaszczyźnie może się popisać profesor Aleksander Araszkiewicz, Kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Akademii Medycznej. Profesor Araszkiewicz jest między innymi Prezesem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Medalami zbiorowymi planuje się uhonorować Klub Sportowy Gwiazda, firmę PESA Bydgoszcz oraz Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków "Bunkier".
O tym czy wymienione osoby i organizacje zostaną wyróżnione Medalami Kazimierza Wielkiego, w najbliższą środę zdecyduje Rada Miasta.

Nie pozostało nic innego jak iść i godnie reprezentować stowarzyszenie. Na uroczystej sesji Rady Miasta, poświęconej 664 rocznicy urodzin grodu Kazimierza Wielkiego było nas trzech, w każdym z nas inna krew. Delegacja składała się z:
Prezes - Jarek Butkiewicz, Skarbnik - Marcin Nalewka, Sekretarz, Fotograf - Paweł Warlinski.
Każdy zajął dogodne lub wyznaczone miejsce. Ostatecznie wyglądało to tak, że Jarek siedział w prawym przednim rogu sali, ja stałem po lewej, gdzieś po środku, a Marcin wybrał miejsce na końcu sali po prawej, więc sami widzicie - obstawiliśmy całą salę. Nic nie mogło umknąć naszej uwadze. Bardzo ważnym punktem sesji było ogłoszenie Honorowym Obywatelem miasta Prymasa Polski arcybiskupa Henryka Józefa Muszyńskiego. Jeśli chodzi o Medale Kazimierza Wielkiego za zasługi dla Miasta Bydgoszczy, to otrzymali je:
1. Zbiorowe:
- Klub Sportowy Gwiazda
- Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz
- Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Bunkier
2. Indywidualne:
- Prof. Aleksander Araszkiewicz (wykładowca na Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz między innymi prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego)
- Pan Stefan Pastuszewski (pisarz, samorządowiec, który ma najdłuższy staż z radnych w bydgoskiej Radzie Miasta.)
- Pan Zdzisław Pruss (poeta, satyryk znany jako twórca ,,Szopki Bydgoskiej”).

No dobrze... czas pokazać całość wydarzenia na zdjęciach. Oto one:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto