Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W nowym bydgoskim akwarium są już mieszkańcy

MM Bydgoszcz
MM Bydgoszcz
A jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to już za tydzień, dwa  w ...
A jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to już za tydzień, dwa w ... Materiały LPKiW
A jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to już za tydzień, dwa w Myślęcinku będą mogli ich odwiedzić bydgoszczanie.

Mowa oczywiście o nowym pawilonie w Myślęcinku, w którym znajdą się akwarium i terrarium. Jego budowa jest już na finiszu, choć oddanie go do użytku trochę się opóźniło. Początkowo mówiło się, że pierwsi zwiedzający będą mogli się tam pojawić jeszcze przed wakacjami. - Niestety okazało się, że musimy walczyć z kilkoma usterkami  - mówi Tamara Samsonowicz, szefowa zoo w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. - W tej chwili je usuwamy. Mieliśmy między innymi problem z siatkami w terrariach.

Z akwariami kłopotów nie było, dlatego przed kilkoma dniami mogły się w nich pojawić ryby, pierwsi mieszkańcy nowego pawilonu. A dokładnie  ryby polskich wód, takie jak między innymi  pstrąg potokowy, sum pospolity, jaź, kleń, sielawa, karaś, płoć, stynka oraz gatunek wymarły w wodach krajowych jesiotr zachodni.

Ryby przyjechały do myślęcińskiego zoo z ośrodka hodowlanego w Olsztynie w workach napełnionych wodą i powietrzem.

- Teraz szykujemy ekspozycje dla gadów i płazów, które już niedługo do nas przyjadą z innych ośrodków - opowiada Samsonowicz. - Myślę, że wszystko powinno być  gotowe w przyszłym tygodniu. Wtedy zaplanujemy uroczyste otwarcie gmachu. Jesteśmy już na finiszu wszystkich prac.

>Wcześniej, w sierpniu została już zaaranżowana miedzy innymi motylarnia, jedna z atrakcji nowego przybytku w Myślęcinku. Zajęła się tym architekt Beata Szkolnicka z Wrocławia, która do aranżacji użyła ponad 200 gatunków roślin, w tym także takich, które motylarni podarowali mieszkańcy Bydgoszczy. Motylarnia zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Będzie można w niej zobaczyć wolno żyjące motyle egzotyczne.

Kto jeszcze zamieszka w nowym budynku? Gady krajowe, takie jak wąż Eskulapa, zaskroniec, żółw błotny, jaszczurka zwinka, jaszczurka żyworodna, oraz rodzime płazy - traszka górska, rzekotka drzewna, grzebiuszka ziemna, ropucha zielona. Będą też różne okazy gryzoni i ssaków owadożernych, a także m.in. kajman okularowy, żółwie promieniste, gekony, warany, legwany i kameleony, jak również bezkręgowce, takie jak ptasznik kubański i wij olbrzymi. Przed budynkiem znajdą się też woliery dla ptaków, wśród których zobaczymy np. czajkę, bataliona, czaplę nadobną i świstuna.

Joanna Pluta

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto