Więcka i Skandynawska - oto nazwy nowych ulic Bydgoszczy

Anna Stasiewicz
Tomasz Czachorowski, Gazeta Pomorska
Radni nadali nazwy dwóm nowowybudowanym ulicom położonym między Wiślaną, Fordońską i Łowicką. Jedna z nich będzie nosiła nazwę Skandynawska, patronem drugiej będzie Feliks Więcek.

Na początku sierpnia ubiegłego roku Stowarzyszenie Rowerowa Bydgoszcz zaproponowało, aby jedną z bydgoskich ulic nazwać imieniem polskiego kolarza, zwycięzcy pierwszego Biegu Dookoła Polski. Więcek, z zawodu czeladnik rzeźnicki z Bydgoszczy, wygrał sześć z ośmiu etapów wyścigu i triumfował w Warszawie. W plebisycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca 1928 roku Feliks Więcek zajął 3. miejsce. W polsko-niemieckim wyścigu Berlin-Warszawa w 1934 roku przejechał 70 kilometrów zbroczony krwią po zderzeniu ze spłoszonym koniem. Zajął wtedy 7. miejsce.

Nazwa Skandynawska została zaproponowana przez szwedzką firmę IKEA, której sklep właśnie powstaje w okolicy.
Radni, o czym pisaliśmy, zdecydowali też, by most im. Sulimy-Kamińskiego, nosił dodatkowo nazwę Staromiejski.