Zawisza Bydgoszcz - Dolcan Ząbki 3:1 [ZDJĘCIA]

tom
Adam Hak/Ekstraklasa.net
Zawisza Bydgoszcz - Dolcan Ząbki 3:1 (0:0). Bohaterem bydgoszczan został Adrian Błąd, który zdobył dwie bramki. Zawisza został samodzielnym liderem I ligi.

Pierwsze minuty meczu nie zapowiadały wielkiego widowiska. Początkowo spotkanie toczyło się głównie w środku pola, a zawodnicy obu ekip mieli problemy z przedostawaniem się pod bramkę rywali.

Przełamanie nastąpiło po około 20. minutach gry. Vahan Gevorgyan wbiegł na wysokość pola karnego Dolcanu i dośrodkował, jednak żaden z piłkarzy Zawiszy nie zamknął akcji. Kilka minut później - bliźniacza akcja. Po raz kolejny Gevorgyan dośrodkował w szesnastkę Dolcanu i po raz kolejny nikt nie zamykał akcji. Dolcan próbował odpowiedzieć w 29. minucie meczu. Z lewej strony dośrodkował Daniel Chylaszek, a minimalnie niecelny strzał oddał Rafał Grzelak. W 35. minucie po raz kolejny zrobiło się gorąco pod bramką przyjezdnych. Martins Ekwueme zwiódł dwóch obrońców i wrzucił w pole karne. Po raz kolejny jednak w tym meczu nikt nie zamknął tej akcji. Na odpowiedź Dolcanu nie trzeba było długo czekać. Kilka minut później strzał na bramkę oddał Damian Świerblewski. Jego strzał pewnie wyłapał Andrzej Witan.

Pod koniec pierwszej połowy dwukrotnie przypomniał o sobie Vahan Gevorgyan. Za pierwszy razem urwał się obrońcą i oddał łatwy do obrony strzał na bramkę Macieja Humerskiego. Za drugim - zbyt długo zwlekał z podaniem do Jakuba Wójcickiego i stracił piłkę. Dolcan odpowiedział w ostatniej minucie pierwszej części gry. Piłkarze z Ząbek wykonywali rzut wolny. Piłkę przed siebie wybił Witan, a Grzegorz Piesio umieścił ją w siatce, jednak Piesio w tej sytuacji był na pozycji spalonej i sędzia bramki nie uznał. Na drugą połowę piłkarze Zawiszy wyszli uskrzydleni informacją, że w Poznaniu miejscowa Warta zremisowała z Termalicą 2:2, co oznaczało, że w przypadku zwycięstwa niebiesko-czarni zasiądą na fotelu lidera rozgrywek pierwszej ligi.

Więcej przeczytasz w serwisie : Ekstraklasa.net

Bramki: 1:0 Adrian Błąd (54), 2:0 Adrian Błąd (84), 2:1 Maciej Tataj (85), 3:1 Kamil Jackiewicz (90+8).

Żółta kartka - Zawisza Bydgoszcz: Paweł Zawistowski, Patryk Klofik, Błażej Jankowski. Dolcan Ząbki: Damian Świerblewski, Marcin Grzelak, Marcin Korkuć.

Sędzia: Paweł Dreschel (Gdańsk). Widzów 5 600.