Zawisza - Korona ONLINE, 1. kolejka - EKSTRAKLASA [20.07.2014], WYNIK

MM Bydgoszcz
Pomorska.pl
W niedzielę rozpoczął się nowy sezon T-Mobile Ekstraklasy 2014/2015. Zawisza Bydgoszcz utrzymał się w najwyższej polskiej lidze. Jak wypadnie w tym sezonie? Rozpoczął od wygranej z Koroną Kielce.

Swój pierwszy mecz Zawisza rozegrał na własnym boisku z Koroną Kielce. Spotkanie rozpoczęło się o 15:30 i w pierwszej połowie nie przyniosło kibicom wielu niezapomnianych emocji. Małecki obronił strzały zawodników Korony i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Dopiero w drugiej połowie zaczęło się dziać: w 66' na prowadzenie Zawiszę wyniósł Kadu. Minęło 10 minut, a w piłkę do bramki Korony celnie posłał Carlos. Sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy, jednak nie padła żadna bramka. Mecz zakończył się sukcesem bydgoskiego zespołu.

Poprzedni sezon był dla niebiesko-czarnych najlepszym od lat. Zawisza grał w ekstraklasie, zdobył Puchar Polski, a na początku lipca też Superpuchar Polski. Rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy bydgoski klub zakończył na 8. miejscu.

Zawisza - Korona: 2:0 [20.07.2014]

nSport
sport.pomorska.pl

W piątek kasy biletowe przed stadionem będą otwarte od 16:00 do 19:00. Wejściówki na trybuny A i B kosztują 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy). Na trybuny C oraz D jest o połowę taniej, czyli 15 i 10 zł.

`

Drugi mecz Zawisza zagra tydzień później (27 lipca) z Jagiellonią Białystok - także na własnym stadionie przy Gdańskiej, a 3. kolejka będzie już dla bydgoskich piłkarzy meczem wyjazdowym ze Śląskiem Wrocław.