Zawisza - Polonia Słubice 3:2

Kibice bydgoskiego Zawiszy doczekali się zwycięstwa swojej drużyny w rundzie wiosennej. Jednak przeciwnik mimo że zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli, tanio swojej skóry nie sprzedał.

W środę (22.04) zgromadzeni na stadionie przy ulicy Gdańskiej kibice wyczekiwali pierwszego zwycięstwa niebiesko-czarnych w wiosennych rozgrywkach piłkarskiej II ligi. Wygrana jednak nie przyszła łatwo. Początek meczu był wyrównany, a bydgoszczanie mieli trudności z przeprowadzaniem składnych ataków, które by mogły zagrozić bramce Polonii.
Natomiast goście nie próżnowali i grali bez kompleksów, raz po raz atakując bramkę zawiszan. Po jednej z takich akcji, bramkę dla gości strzelił Wojciech Okińczyc i niestety, bydgoszczanie schodzili na przerwę pokonani.

W drugiej połowie spotkania bydgoszczanie zaczęli odważniej atakować. Przyniosło to efekt w postaci wyrównującej bramki, strzelonej przez Piotra Bajerę. Po zdobyciu gola zawiszanie, którzy jakby uwierzyli w siebie, zaczęli jeszcze mocniej nacierać na bramkę Polonii. Po jednej z takich sytuacji i faulu bramkarza Polonii na naszym zawodniku, sędzia podyktował rzut karny. Tej okazji nie zaprzepaścił kapitan zespołu Zawiszy Marcin Łukaszewski, co dało bydgoszczanom prowadzenie na 2:1.

Jednak po stracie bramki zespół ze Słubic nie poddał się. Polonia nadal próbowała zaskoczyć bramkarza niebiesko-czarnych co, ku rozczarowaniu miejscowych kibiców, udało się w 80. minucie Krzysztofowi Piskule.

Na szczęście zawiszanie, których remis absolutnie nie zadowalał, walczyli do końca. Przyniosło to rezultat w postaci bramki Krzysztofa Szala.

Mecz trzymał w napięciu do samego końca i obie strony miały szansę na zmianę wyniku. Jednak żadne bramki już nie padły, a strzał w poprzeczkę bramki Zawiszy przed końcowym gwizdkiem tylko na chwilę zestresował bydgoskich kibiców.

Zawisza zagrał w składzie: Gajewski - Zaremski, Tomczak, Łukaszewski, Rogalski (46' Szczepan) - Maziarz, Piętka, Brzeziński, Kozłowski (73' Cuper) - Bajera, Krzywicki (46' Szal).

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich MM-ki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje miasto.