Zawisza przegrywa w Szczecinie

Mateusz Mazur
Zawisza Bydgoszcz przegrał z Pogonią Szczecin 0:3 (0:2) w spotkaniu 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni Mariusza Rumaka w dalszym ciągu zamykają ligową tabelę.

Po obiecującym meczu z Ruchem Chorzów (1:1) fani Zawiszy liczyli na jeszcze lepszą grę w starciu z Pogonią. Niestety bydgoski zespół zagrał słabo i doznał kolejnej porażki w tym sezonie.

Pierwszego gola Zawisza stracił w 22. minucie. Po faulu Luisa Carlosa rzut wolny wykonywał Rafał Murawski. Dośrodkowanie doświadczonego pomocnika na bramkę zamienił Adam Frączczak, który zupełnie niepilnowany pokonał Andrzeja Witana. Chwilę później "niebiesko-czarni" przegrywali już 0:2, a do siatki trafił Łukasz Zwoliński.

Na drugą połowę trener Rumak wprowadził do gry Michała Masłowskiego i powracającego po kontuzji kręgosłupa Herolda Goulona. Niestety zmiany nie pomogły, a po jednej z kontr gospodarzy Zwoliński po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Pomocnik Pogoni mógł jeszcze zanotować hat-tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Zawisza po porażce w Szczecinie ciągle zamyka ligową tabelę, mając na koncie zaledwie cztery punkty. Liderem T-Mobile Ekstraklasy jest Górnik Zabrze, który wyprzedza Legię Warszawa, Jagiellonię Białystok i Śląsk Wrocław.

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (2:0)