Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zdjęcia do „W2” Wojciecha Smarzowskiego zakończone. Film kręcono w Bydgoszczy i Ostromecku. Jest pierwszy zwiastun! [wideo]

Justyna Tota
Justyna Tota
Scena z powitania nowożeńców przed Pałacem w Ostromecku, w którym odbywa się wesele
Scena z powitania nowożeńców przed Pałacem w Ostromecku, w którym odbywa się wesele kadr z filmu „W2” Wojciecha Smarzowskiego
- Zakończyliśmy zdjęcia do najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego „W2” (tytuł roboczy) - obwieścił producent bydgoskie Studio Métrage. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun wideo, a w nim sporo scen z województwa kujawsko-pomorskiego - są ujęcia z Ostromecka, wnętrza kościoła w Starym Fordonie czy Nieszawy. Jest też jasny sygnał solidarności ze Strajkiem Kobiet.

Zobacz wideo: Świąteczny poradnik paczkowy. Jak zamawiać prezenty online?

68 dni zdjęciowych, 120 aktorów i epizodystów, 6541 statystów, 1150 km odległości między miejscowościami, w których kręcone były zdjęcia, ponad 30 milionów zł budżetu - takie liczby na podsumowanie planu zdjęciowego „Wesela 2” podało Studio Métrage, ogłaszając zakończenie kręcenia zdjęć do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego.

Bydgoski producent w piątek (4.12.) rano zamieścił pierwsze wideo z planu filmowego „W2” Smarzowskiego.

- Tym krótkim wideo dajemy próbkę efektów naszej pracy. W ujęciach widać nasz region, zarówno Nieszawę, jak i Ostromecko - powiedział nam Marcin Kowalski, rzecznik prasowy Studia Métrage.

I tak w zwiastunie widzimy scenę z powitania nowożeńców przed Pałacem w Ostromecku oraz ujęcia z weselnej zabawy w pałacowych wnętrzach. Jest kadr pary młodej przed ołtarzem z ceremonii ślubu, którą nakręcono w kościele pw. św. Mikołaja w Starym Fordonie. Są także sceny nakręcone w Nieszawie.

Ekipa filmowa Wojciecha Smarzowskiego solidarna ze Strajkiem Kobiet

Wypowiadane przez jednego z głównych bohaterów – ojca panny młodej, w którego wciela się Robert Więckiewicz – popularne w ostatnich miesiącach słowo „wy….dalać”, w montażu pierwszego wideo z planu „W2” dało pretekst do połączenia zdjęć z zajawką z backstage'u, akcentująca solidarność całej ekipy filmowej ze Strajkiem Kobiet. Gdy w Polsce zaczynały się protesty, kręcone były nocne zdjęcia m.in. na planie filmowym w Ostromecku. Wieczorami na pałacowej ścianie pojawiała się charakterystyczna czerwona błyskawica.

- Od pierwszych dni strajku kobiet nasi filmowi oświetleniowcy wyświetlili na pałacu błyskawicę, symbol strajku. To był spontaniczny i wymowny gest solidarności. Nie mogliśmy z racji zawodowych obowiązków uczestniczyć w strajku, w ten sposób wyraziliśmy swoje poparcie dla osób walczących o prawo wyboru dla kobiet - mówił nam w listopadzie Marcin Kowalski.

Jak nam zdradzono, ostatni klaps w Ostromecku miał numer 2579 i padł nad ranem 11 listopada. Z kolei ostatnie zdjęcia w województwie kujawsko-pomorskim były kręcone w nocy z 12 na 13 listopada w zakładzie mięsnym pod Bydgoszczą.

Plan filmowy zaczął się w Nieszawie, zakończył pod Warszawą

Przypomnijmy, latem rozpoczęły się zdjęcia w Nieszawie. W połowie września ekipa filmowa Smarzowskiego pojawiła się w Bydgoszczy. Najpierw 17-18 września nagrywana była scena ceremonii ślubnej w Starym Fordonie w kościele pw. św. Mikołaja. Do Starego Fordonu ekipa filmowa niespodziewanie powracała i to aż dwukrotnie. Najdłuższym planem zdjęciowym było Ostromecko, gdzie kręcono zdjęcia do 11 listopada. Ostatnie dni zdjęciowe miały miejsce pod Warszawą.

Premiera najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego „W2” planowana jest za rok - jesienią 2021. Prapremiera - oczywiście w Bydgoszczy

Wraz z ekipą Wojciecha Smarzowskiego podczas kręcenia filmu "W2" w Bydgoszczy i regionie gościliśmy znakomitych aktorów, m.in.:

  • Agatę Kuleszę,
  • Roberta Więckiewicza,
  • Michalinę Łabacz,
  • śp. Ryszarda Ronczewskiego,
  • Andrzeja Chyrę,
  • Henryka Gołębiewskiego,
  • Mateusza Więcławka.

Przy filmie "W2" Smarzowskiego pracowali wybitni twórcy, m.in.:

  • operator Piotr Sobociński jr. (autor zdjęć m.in. do nominowanego do Oscara filmu „Boże Ciało”),
  • scenograf Marek Warszewski („Miasto 44”, „Najlepszy”, „Powidoki”, „Karbala”, „Wataha”),
  • muzykę do filmu skomponował Mikołaj Trzaska,
  • pobrzmiewa też disco polo autorstwa Olafa Deriglasoffa.
Za jakim rezultatem uczą bydgoskie szkoły jazdy? Zaglądamy do wyników zdawalności egzaminów praktycznych w WORD Bydgoszcz z podziałem na poszczególne szkoły. 

Dane dotyczą egzaminów na prawo jazdy kategorii B, przeprowadzonych od 1 stycznia 2020, do 30 czerwca 2020 roku (opublikowano je pod koniec września tego roku). Na następnych stronach 10 najlepszych szkół.

Egzamin na prawo jazdy w Bydgoszczy. W których szkołach jest...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto