Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Butik cyrkulacyjny otwiera się w Bydgoszczy. Tu stawiają na modę, recykling i ekologię [zdjęcia]

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
Sklepy z używaną odzieżą są coraz bardziej popularne. Dziś jednak decyduje o niej nie tylko czynnik ekonomiczny. W ostatnich dniach bydgoski rynek zasilił nowy butik cyrkulacyjny, w którym ubrania są już wyprane i wyprasowane, a klienci mogą uzyskać od pracowników modowe porady.
Sklepy z używaną odzieżą są coraz bardziej popularne. Dziś jednak decyduje o niej nie tylko czynnik ekonomiczny. W ostatnich dniach bydgoski rynek zasilił nowy butik cyrkulacyjny, w którym ubrania są już wyprane i wyprasowane, a klienci mogą uzyskać od pracowników modowe porady. materiały prasowe
W środę, 27 kwietnia, w Bydgoszczy będzie miało miejsce oficjalne otwarcie nowego sklepu z odzieżą używaną. Klienci będą mogli wziąć udział w panelu dyskusyjnym poświęconym ekologii, cyrkularności ubrań z drugiej ręki. Zaprezentowana zostanie także nowa, butikowa kolekcja, a uczestnicy będą mogli wysłuchać modowych porad specjalistów.

Zobacz wideo z drona: Przebudowa torowiska na Kapuściskach - marzec 2022

od 16 lat

Czas, gdy lumpeksy uważano za miejsce, w którym można kupić ubrania gorszego sortu, już dawno odszedł w niepamięć. Współcześnie coraz więcej osób przyznaje, że to nie tylko świetny sposób na znalezienie dobrych, oryginalnych, a często markowych ubrań. A dodatkową zaletą jest ekologiczny aspekt kupowania rzeczy z drugiej ręki. Także w Bydgoszczy nie brakuje second handów szczególnie cenionych przez mieszkańców.

- Mam synka w wieku dwóch lat. Dzieci bardzo szybko rosną, a ubrania w markowych sieciówkach – zwłaszcza te dziecięce – przekraczają moje możliwości finansowe. A ciuszki z lumpeksu bardzo często są prawie jak nowe. Wystarczy je wyprać i są gotowe do noszenia. A przy okazji zawsze znajdę coś dla siebie – ocenia pani Małgorzata z bydgoskiego Fordonu.

Second hand w Bydgoszczy w nowej odsłonie

Coraz częściej przedsiębiorcy starają się zachęcić swoich klientów do odwiedzania takich miejsc, zaskakując ich formą. Lumpeksy stały się tak popularne, że powstają nawet ich sieci. Zapraszają swoich klientów ze zwierzakami, tworzą wyspy tematyczne czy działy mody z poszczególnych dekad, które sprawią, że w takim sklepie kupujący będą się czuli jak w butiku. Niektóre łączą działalność handlową z charytatywną, jak np. organizacja Humana People to Polska, która środki pozyskane ze sprzedaży odzieży używanej przeznacza na projekty na rzecz krajów Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

Na podobny pomysł – butiku cyrkulacyjnego wspierającego organizacje pożytku publicznego – wpadli w 2017 roku Zofia Zochniak i Tomasz Bocian.

- Naszym celem jest tworzenie miejsc, w których rozgości się cała idea Ubrań Do Oddania. I tak, pod jednym szyldem Butików Cyrkularnych promujemy odzież używaną, ekologię oraz realną pomoc. Jesteśmy już w czterech miastach, a to dopiero początek tej cyrkularnej rewolucji! - przekonuje Zofia Zochniak.

Kolejny Butik Cyrkularny marki Ubrania Do Oddania powstał w Bydgoszczy, w Centrum Handlowym Focus. Na środę, 27 kwietnia, zaplanowano oficjalne otwarcie. Jaka jest idea butiku? Jak opowiada współwłaścicielka, Ubrania Do Oddania będzie miejscem, w którym klienci znajdą wyselekcjonowane i odświeżone rzeczy z drugiego obiegu – zarówno ubrania vintage, markowe, jak i casualowe. Ciekawostką jest, że wszystkie będą już wyprane i wyprasowane, prezentowane w formule butikowej. To nie jest jedyna niespodzianka.

Porady modowe w bydgoskim second handzie

- W każdym z takich miejsc profesjonalny zespół bezpłatnie udziela porad modowych i pomaga skompletować unikatowy outfit. Klienci mogą również uczestniczyć w warsztatach i panelach dyskusyjnych skupionych wokół mody cyrkularnej, upcyklingu i ekologii – zapowiada nasza rozmówczyni.

Podkreśla, że UDO dba o dobro planety nie tylko poprzez sprzedaż ubrań używanych. Z recyklingu pochodzi także wyposażenie sklepu – od lady, przez zasłony w przebieralniach, oświetlenie, po ozdoby ścienne i wieszaki. Dodatkowo, w butiku będzie można także zostawić niepotrzebną odzież i dodatki. Warto dodać, że właściciele, w ramach swojej działalności, wspierają także organizacje charytatywne.

- Do tej pory marka Ubrania Do Oddania przekazała ponad 846 000 zł dla blisko 220 partnerskich NGO - dodaje Zofia Zochniak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto