Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Bydgoszcz: Miasto o wielu twarzach". Sprawdziliśmy opnie internautów o grodzie nad Brdą

xawi
Bydgoszcz zbiera różne recenzje wśród użytkowników Reddita. "Pomimo swojej reputacji, Bydgoszcz jest popularnym kierunkiem turystów i osób podróżujących służbowo, znanym z pięknej architektury, terenów zielonych i wydarzeń kulturalnych" - czytamy w jednej z nich.
Bydgoszcz zbiera różne recenzje wśród użytkowników Reddita. "Pomimo swojej reputacji, Bydgoszcz jest popularnym kierunkiem turystów i osób podróżujących służbowo, znanym z pięknej architektury, terenów zielonych i wydarzeń kulturalnych" - czytamy w jednej z nich. arch. Polska Press
Głosy z całego świata w jednym miejscu - jak internauci z całego świata postrzegają Bydgoszcz, miasto pełne kontrastów? Zobaczcie, co sądzą i jakie opinie i grodzie nad Brdą zamieszczają internauci w serwisie Reddit.

Reddit, jeden z największych światowych serwisów internetowych, pełni rolę globalnego forum dyskusyjnego. Zarejestrowanych na nim jest około 174 milionów użytkowników z całego świata, którzy dyskutują na wiele tematów, w tym również o Bydgoszczy. Choć miasto to w ostatnich latach przeszło wiele zmian, zdaniem niektórych, Bydgoszcz nadal znajduje się w cieniu swoich bardziej znanych sąsiadów, takich jak Toruń czy Gdańsk.

Głosy z za oceanu

Opinie o Bydgoszczy, które można znaleźć na Reddit, są skrajnie różne. Danxs, jeden z użytkowników serwisu, mówi o rywalizacji pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem, którą Toruń najwyraźniej wygrał jako bardziej historyczne, stając się bardziej popularnym turystycznie miastem. Innymi przykładami miast, które zmagają się z podobnym problemem są Katowice i Sosnowiec.

Orzisław dodaje, że mieszkańcy mało popularnych miast często stają się obiektem żartów. Jego zdaniem, jest to rodzaj mechanizmu obronnego, który pomaga im poczuć się lepiej.

"Nowy dworzec to dramat"

Nie brakuje również krytycznych głosów. Użytkownik o pseudonimie MadHatterAbi podkreśla kontrasty Bydgoszczy, mówiąc, że choć centrum miasta jest ładne, to poza nim dominują zniszczone budynki. Podobne obawy wyraża Sadte, który krytykuje nowy dworzec w Bydgoszczy, nazywając go "molochem".

"Ma w sobie spokój"

Jednak nie brakuje też pozytywnych opinii. Studentka Erasmusa z Rumunii, Grake 4, rozważa powrót do Bydgoszczy na specjalizację z onkologii. Ceni miasto za spokój, który jest kontrastem do chaosu wielkich miast. Inny użytkownik, Gorgodzilla, choć pracuje w Bydgoszczy, wybrał do życia Toruń, gdzie jego zdaniem dzieje się więcej na scenie kulturalnej.

"Reszta Polski ich trolluje"

Niektórzy użytkownicy Reddit zauważają, że Bydgoszcz jest często obiektem żartów ze strony mieszkańców innych miast. Użytkownik TeeRas wskazuje, że większość Polaków zna Bydgoszcz z żartów mieszkańców Torunia, z którym miasto to rywalizuje. Podobne zdanie ma Realistic Safety, który uważa, że Bydgoszcz ma "małe imię, wielkie ego" wśród największych polskich miast.

"Zrobiła wiele, żeby zmienić wizerunek"

Mimo to, AffectionateFan zwraca uwagę na wysiłki, które miasto podjęło, aby poprawić swój wizerunek. Wskazuje na znaczną przebudowę, w ramach której powstała nowa infrastruktura i oferta kulturalna, w tym nowa, duża sala koncertowa i międzynarodowe lotnisko. Zdaniem tego użytkownika, pomimo swojej reputacji, Bydgoszcz jest popularnym kierunkiem turystów i osób podróżujących służbowo, znanym z pięknej architektury, terenów zielonych i wydarzeń kulturalnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto