MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Co dalej z budynkiem po klubie Savoy. Obiekt sprzedany prawie dwa lata temu, a zmian nie widać

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Pierwsza rata za budynek, w którym do 2017 roku działał klub Savoy, miała wpłynąć od bydgoskiej uczelni do końca kwietnia 2022 r, ale ten czas nieco się przesunął. WSNoZ poprosiła o przedłużenie terminu podpisania umowy, aby zweryfikować uwarunkowania techniczne. Umowę o zakupie podpisano 2 czerwca 2022 r.
Pierwsza rata za budynek, w którym do 2017 roku działał klub Savoy, miała wpłynąć od bydgoskiej uczelni do końca kwietnia 2022 r, ale ten czas nieco się przesunął. WSNoZ poprosiła o przedłużenie terminu podpisania umowy, aby zweryfikować uwarunkowania techniczne. Umowę o zakupie podpisano 2 czerwca 2022 r. Michał Sierek/archiwum
Dawniej działał tu popularny klub Savoy, od połowy 2022 roku właścicielem budynku jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. Uczelnia od kilku miesięcy nie odpowiada na pytania o przyszłość budynku, który sprzedało jej miasto.

Pod koniec 2021 roku zapadła decyzja, (podjęta przez Radę Miasta Bydgoszczy), o sprzedaży budynku w trybie bezprzetargowym. Przypomnijmy, że kamienicę wcześniej wystawiono na sprzedaż kilka razy, ale bez powodzenia.

Z wnioskiem zgłaszającym chęć nabycia nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 2, wystąpiła Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, która jest właścicielem nieruchomości sąsiedniej przy ul. Jagiellońskiej 4, oświadczając jednocześnie, że nabycie nieruchomości znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie pozwoli na rozwinięcie infrastruktury Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, a tym samym pozwoli na rozbudowanie oferty edukacyjnej ukierunkowanej na potrzeby rynku pracy, gwarantującej studentom jak najlepsze warunki lokalowe – czytamy w uzasadnieniu uchwały z grudnia 2021 roku.

Jak uzasadniano dalej w dokumencie, zdecydowano się na taki krok, ponieważ dzierżawa i najem nie przyniosła oczekiwanego rezultatu w postaci uzyskania stałego dochodu. Nie było zainteresowanych najmem poszczególnych lokali. Ponieważ pojawiła się oferta zakupu uznano, że dalsza próba szukania dzierżawców czy najemców jest nieracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Umowę o zakupie podpisano ostatecznie 2 czerwca 2022.

Zmian brak, uczelnia nie odpowiada

"Express Bydgoski" pierwszy raz pytania dotyczące planów wykorzystania budynku oraz tego, co aktualnie się tam dzieje przesłał w... sierpniu 2023 roku. Nie otrzymał wtedy żadnej odpowiedzi. W lutym 2024 ponownie przesłano pytania do Biura Promocji i Marketingu Wyższej Szkoły Nauki o Zdrowiu. Uprzedzono, że na odpowiedź trzeba poczekać kilka dni, ale znów przez parę tygodni nie przyszła żadna odpowiedź.

Kolejną próbę "Express" podjął przed Świętami Wielkanocnymi. Wówczas poproszono o cierpliwość (z uwagi na okres urlopowy). Gdy zadzwoniliśmy po świętach, udało nam się ustalić nowy termin, w którym powinniśmy uzyskać odpowiedź - wtorek (9 kwietnia). Próba kontaktu z biurem tego dnia zakończyła się niepowodzeniem.

Brak informacji o pracach wynika wobec tego najpewniej z tego, że takie nie są prowadzone. Nadal nie wiadomo jednak, jakie uczelnia ma plany związane z wykorzystaniem zakupionego blisko dwa lata temu budynku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto