Ekstraliga: Tym razem piłkarki KKP Max-Sprint wracają bez punktów

Pawel Kloskowski
Kapitanem KKP jest Natalia Sieradzka (nr. 11)
Kapitanem KKP jest Natalia Sieradzka (nr. 11) Inspiracja Studio/Górnik Łęczna
Bez punktów wróciły z Żywca, piłkarki Kobiecego Klubu Piłkarskiego "MAX-Sprint" Bydgoszcz. Nasze ekstraligowe zawodniczki uległy na dalekiej żywiecczyźnie, miejscowemu Mitechowi 3:1.

Po zwycięstwie nad Dargfilem Tomaszów Mazowiecki (1:5) KKP Bydgoszcz liczył na zdobycie kolejnego kompletu punktów. Tym razem rywalkami bydgoszczanek był Mitech Żywiec czyli zespół który w pierwszej kolejce obecnego sezonu uległy w piłkarką KKP 3:1.

W kadrze zespołu trenera Remigiusza Kusia na ten mecz zabrakło m.in. napastniczki Magdaleny Siekierskiej i pomocniczki Doroty Krychowiak.
Bydgoszczanki od pierwszy minuty sobotniego spotkania nie mogły stworzyć sobie klarownych sytuacji bramkowych ani przez dłuższy czas nie były w stanie utrzymać się przy piłce.

W 42. minucie spotkania przy bezbramkowym remisie w sytuacji sam na sam z Kamilą Rosińską znalazła się jedna z miejscowych zawodniczek. Bramki jednak w tym wypadku nie było ponieważ dziesięć metrów przed polem karnym Anna Lewandowska sfaulowała swoją rywalkę za co ujrzała czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego po faulu Lewandowskiej, Karolina Zasada mocno posłała piłkę w stronę bramki KKP a futbolówka pomimo interwencji Rosińskiej i tak zdołała wpać do bramki.

Druga odsłona spotkania nie mogła przynieść niczego lepszego czego byliśmy świadkami w pierwszej połowie. W 49. minucie po przejęciu piłki przez Mitech, Anna Żak strzałem z narożnika pola karnego pokonała wysuniętą w tym momencie bramkarkę bydgoskiego KKP.
Niecały kwadrans później na listę strzelców dość przypadkowo wpisała się pomocnika zespołu trenera Kusia, Karolina Pancek. Zawodniczka która jesienią przy obiekcie na ulicy Słowiańskiej strzeliła Mitechowi Żywiec dwa gole tym razem zaskoczyła Aleksandrę Komosę strzałem a raczej dalekim dośrodkowanie które wylądowało w bramce.
Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 3:1 dla miejscowych po nowatorskim błędzie Agnieszki Pencherkiewicz ustaliła Halina Półtorak.
Następne spotkanie KKP Bydgoszcz rozegra w najbliższą sobotę o godzinie 12 kiedy to na własnym boisku podejmować będzie Mistrza Polski - Unię Racibórz.

TS Mitech Żywiec – KKP MAX-Sprint Bydgoszcz 3:1