Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwalowy wolontariat: praca i satysfakcja

Ewa Piątek
Ewa Piątek
Wczoraj, w ramach akcji „Newsroom jest wszędzie”, MM-ka wypytała wolontariuszy Międzynarodowego Festiwalu Camera Obscura o ich wrażenia ze współpracy w Fundacją Art-House.

Przy tegorocznej edycji festiwalu pracuje ok. 40 wolontariuszy. Młodzież studencka i licealna opiekuje się m.in. szatnią i recepcją, dbając o to, by każdy przybyły na festiwal widz czy gość szybko zorientował się, jakie czekają go projekcje. Wolontariuszy spotkać też można przy drzwiach do teatru i na poszczególne sale: ci służą pomocą tym, którzy gmachu teatru nie znają zbyt dobrze, a także dbają o ciszę podczas projekcji.

Ważną rolę pełnią wolontariusze w biurze prasowym, którzy co dzień przygotowują świeże relacje z projekcji, donoszą o wrażeniach gości specjalnych i widzów, czyniąc festiwalowe przeżycia trwalszymi, bo zapisanymi w kolorowej gazetce festiwalowej.

Nie bez znaczenia jest też praca tłumaczy, dzięki którym reportaże z różnych zakątków świata możemy obejrzeć w naszym ojczystym języku. Zajęciem szczególnym i sporym wyróżnieniem natomiast jest opieka nad zagranicznymi gośćmi i jurorami. Wolontariusz podejmujący się takiego zadania dba o dobre samopoczucie obcokrajowca w naszym mieście i służy wsparciem językowym.


Na zakończenie współpracy Fundacja Art-House wręcza swoim wolontariuszom oficjalne podziękowania, a zainteresowanym wystawia referencje, dzięki czemu wiele osób pracę przy festiwalu może uznać za początek swojej drogi zawodowej.

Czytaj też:

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto