Kadetki MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wygrały turniej juniorek w Gdyni!

MUKS Bydgoszcz

Od lewej stoją: Natalia Matusiak, Zuzanna Małkowska, Aleksandra Szymańska, Magdalena Błysz, Weronika Papiernik, Edward Malinowski (asystent trenera), Rafał Bejtka (kierownik drużyny), Krzysztof Janik (trener),
Od lewej klęczą: Sara Wyczałkowska, Sandra Rahn, Kinga Wisniewska, Dominika Pomykajczyk, Dagmara Kaczmarek,
Od lewej leżą: Natalia Gwizdała, Weronika Preihs.
MUKS Bydgoszcz Od lewej stoją: Natalia Matusiak, Zuzanna Małkowska, Aleksandra Szymańska, Magdalena Błysz, Weronika Papiernik, Edward Malinowski (asystent trenera), Rafał Bejtka (kierownik drużyny), Krzysztof Janik (trener), Od lewej klęczą: Sara Wyczałkowska, Sandra Rahn, Kinga Wisniewska, Dominika Pomykajczyk, Dagmara Kaczmarek, Od lewej leżą: Natalia Gwizdała, Weronika Preihs. MUKS Bydgoszcz
Bardzo miłą niespodziankę sprawiły kadetki MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz podczas Międzynarodowego Turnieju Juniorek o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni (dla rocznika 1996). Podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego wygrały wszystkie mecze ze starszymi o 2-3 lata przeciwniczkami!

Najbardziej wartościową zawodniczką turnieju została Weronika Preihs (rocznik 1999)!

Kadetki MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz - skład

Nasz zespół składał się z dwóch juniorek (rocznik 1997) i dziesięciu kadetek (4 z rocznika 1998 i 6 z rocznika 1999). Rywalizację rozpoczęliśmy w piątek meczem z UKS Gimbasketem 15 Białystok. Spotkanie było wyrównane przez całe 40 minut, po trzech kwartach był remis 43:43. Ostatnią część gry podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego wygrały różnicą 7 "oczek", co dało zwycięstwo 61:54.

Drugiego dnia rozgrywek MUKS WSG SUPRAVIS podejmował zespół VBW GTK Gdynia. Bardzo dobra obrona i przemyślana gra w ataku sprawiła, że nasz zespół toczył wyrównaną walkę z gospodyniami imprezy. Po przegranej pierwszej kwarcie (18:20), w kolejnych nasz zespół budował przewagę, która ostatecznie wyniosła 14 punktów - 68:54.

W drugim sobotnim meczu zespół Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "MUKS" Bydgoszcz zmierzył się z CEKK Cegled. Dzięki agresywnej i skutecznej obronie podopieczne Janika i Malinowskiego prowadziły z Węgierkami po pierwszej kwarcie 19:5. W kolejnych 20 minutach utrzymywaliśmy 14-punktową przewagę. W ostatniej części spotkania MUKS WSG SUPRAVIS odskoczył na kolejne 12 "oczek" i ostatecznie wygrał 92:70.

Na zakończenie turnieju, w niedzielę, podejmowaliśmy SKS 12 Warszawa. Zwycięstwo w tym meczu dawało naszej drużynie zwycięstwo w imprezie. Ponownie bardzo dobrze weszliśmy w spotkanie - po 10 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 22:8. W dalszej części meczu więcej minut otrzymały zmienniczki, które powiększały przewagę. Ostatecznie wygraliśmy 68:48 i cały Międzynarodowy Turniej Juniorek o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni.

Organizatorzy wyróżnili naszą zawodniczkę - Dagmarę Kaczmarek. Najbardziej wartościową zawodniczką imprezy została wybrana Weronika Preihs - rocznik 1999!