Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Najszczęśliwsze dzielnice Bydgoszczy. Na tych osiedlach mieszkańcom żyje się najlepiej

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Mieszkańcy Bydgoszczy i Łodzi są najmniej szczęśliwi w Polsce! Jak wynika z raportu "Szczęśliwy Dom. Dzielnica różnorodnych potrzeb", który powstał we współpracy ThinkCo i Otodom, 58 proc. mieszkańców Bydgoszczy jest zadowolona z życia w swoim mieście.

W których dzielnicach Bydgoszczy żyje się najlepiej? Co najbardziej cenią mieszkańcy Bydgoszczy we własnych okolicach? Jakie są teraz najszczęśliwsze dzielnice Bydgoszczy? Sprawdź szczegóły w naszej galerii >>>>>
Mieszkańcy Bydgoszczy i Łodzi są najmniej szczęśliwi w Polsce! Jak wynika z raportu "Szczęśliwy Dom. Dzielnica różnorodnych potrzeb", który powstał we współpracy ThinkCo i Otodom, 58 proc. mieszkańców Bydgoszczy jest zadowolona z życia w swoim mieście. W których dzielnicach Bydgoszczy żyje się najlepiej? Co najbardziej cenią mieszkańcy Bydgoszczy we własnych okolicach? Jakie są teraz najszczęśliwsze dzielnice Bydgoszczy? Sprawdź szczegóły w naszej galerii >>>>>Dariusz Bloch
Mieszkańcy Bydgoszczy i Łodzi są najmniej szczęśliwi w Polsce! Tylko niewiele ponad połowa bydgoszczan deklaruje, że jest zadowolona z życia w swoim mieście, jednak jeszcze więcej mieszkańców Bydgoszczy czuje się szczęśliwych i bardziej docenia swoją najbliższą okolicę niż całe miasto. W których dzielnicach Bydgoszczy żyje się najlepiej? Firmy Otodom i ThinkCo opublikowały raport podsumowujący badanie poziomu szczęśliwości mieszkańców dzielnic w 12 największych miastach w Polsce. Zobacz w naszej galerii te dzielnice Bydgoszczy, w których mieszkańcom żyje się teraz najlepiej.

Oto najszczęśliwsze dzielnice Bydgoszczy. W nich mieszkańcom żyje się najlepiej

Raport "Szczęśliwy Dom. Dzielnica różnorodnych potrzeb" to efekt współpracy ThinkCo i Otodom. Zbadano poziom szczęścia mieszkańców dzielnic w 12 największych miastach w Polsce.

Badanie pokazało, że okolice, w których mieszkamy, są oceniane lepiej niż całe miasta. Z czego wynika to, że tak wiele dzielnic uszczęśliwia nas bardziej niż miasta? Autorzy raportu wymieniają kilka powodów, wśród nich:

  • czasochłonne przemieszczanie się między różnymi częściami miasta,
  • szerokie arterie i inne elementy oddzielające dzielnice od siebie,
  • nieznajomość i nadmiernie negatywne postrzeganie innych dzielnic,
  • niespełnione oczekiwania wobec miasta (których nie mamy wobec dzielnic),
  • stereotypy (np. "betonowa Warszawa"), których nie odczuwamy w najbliższym otoczeniu.

Jak wynika z raportu "Szczęśliwy Dom. Dzielnica różnorodnych potrzeb", który powstał we współpracy ThinkCo i Otodom, 58 proc. mieszkańców Bydgoszczy jest zadowolona z życia w swoim mieście. Co zaskakujące, różnica między odpowiadającymi tak kobietami (53 proc.) i mężczyznami (62 proc.) jest duża w porównaniu z innymi miastami w Polsce.

Najszczęśliwsze dzielnice Bydgoszczy. W nich mieszkańcom żyje się najlepiej - lista

Najwyższy odsetek szczęśliwych w Bydgoszczy znajdziemy w grupie wiekowej 61–70 lat (74 proc.), ale dla osób powyżej 70. r.ż. wynik gwałtownie spada (32 proc.).

Pod względem poczucia szczęścia w mieście najwyższe wyniki (67–70 proc.) odnotowano na północnych osiedlach oraz w rejonie obejmującym Wyżyny, Kapuściska, Glinki i Wzgórze Wolności. Najniższe wyniki zanotowano w Śródmieściu (43 proc.) oraz w rejonie obejmującym Osową Górę, Flisy, Miedzyń i Jary (38 proc.) - czytamy w raporcie.

Relacje sąsiedzkie zostały uznane za pozytywny aspekt szczęścia w Bydgoszczy przez 24 proc. badanych, co oznacza najwyższy wynik spośród 12 największych miast w Polsce. Stosunkowo często jako pozytywne wskazuje się też poczucie bezpieczeństwa (24 proc.) - lepsze wyniki uzyskano jedynie w Białymstoku i Poznaniu. Jednak więcej niż co czwarta osoba uznała dostęp do rozrywki i kultury za negatywny aspekt życia w Bydgoszczy, co stanowi wysoki wynik jak na miasto tej wielkości - komentują autorzy raportu "Szczęśliwy Dom. Dzielnica różnorodnych potrzeb".

Mieszkańcy Bydgoszczy we własnych okolicach najwyżej cenią dostęp do środowiska naturalnego (30 proc.), dostępność sklepów (26 proc.), zadbanie i czystość (25 proc.) oraz dostęp do miejsc rekreacji (25 proc.).

Najszczęśliwsze dzielnice Bydgoszczy - lista

Ogólnie mieszkańcy niemal wszystkich dzielnic Bydgoszczy czują się szczęśliwsi we własnych okolicach niż ogólnie w mieście. Zdecydowanie najwyższy odsetek deklarujących je osób znajdziemy w obszarze obejmującym Bartodzieje i Bielawy (79 proc.). Mieszkańcy tych dzielnic cenią swoją okolicę przede wszystkim za dostępność sklepów oraz dostęp do opieki zdrowotnej.

Trwa głosowanie...

Jak oceniasz zarobki w swojej firmie?

W których dzielnicach Bydgoszczy żyje się najlepiej? Co najbardziej cenią mieszkańcy Bydgoszczy we własnych okolicach? Jakie są teraz najszczęśliwsze dzielnice Bydgoszczy? Sprawdź szczegóły w naszej galerii:

Oto, kogo kamerka samochodu Google przyłapała w Bydgoszczy na rowerze. Znajdziecie się? Może ktoś znajomy? Zobacz zdjęcia >>>

Przyłapani w Bydgoszczy na rowerach. Samochodzik Google Stre...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto