Niespodziewana porażka rezerw Zawiszy, Polonia dalej bez zwycięstwa

Mateusz Mazur
Za nami 5. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej. Pierwszej porażki w sezonie doznał Zawisza II Bydgoszcz, który uległ beniaminkowi z Konojad.

W drużynie rezerw Zawiszy zabrakło kluczowych zawodników: Damiana Ciechanowskiego i Jakuba Łukowskiego, którzy zostali powołani do reprezentacji Polski U-19. To właśnie brak wyróżniających się piłkarzy spowodował m.in., że "niebiesko-czarni" doznali pierwszej porażki w sezonie. Gracze ROL.KO Konojady zdobyli po jednej bramce w każdej połowie i zanotowali dość niespodziewane zwycięstwo. Pomimo porażki drugi Zawisza w dalszym ciągu pozostaje liderem kujawsko-pomorskiej IV ligi.

ROL.KO Konojady - Zawisza II Bydgoszcz 2:0 (1:0)

Zawisza II: Ługowski - Gołdyn, Mazalon (46. Pekowski), Polkowski, Januszewski - Wiśniewski, Czachorowski, Chyrek (86. Wadziński), Nawrocki, Sieg - Kamiński (46. Żylski)

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz w Osiu, gdzie miejscowy Grom podejmował Polonię Bydgoszcz. Obie strony stworzyły sobie kilka okazji bramkowych, lecz nikt nie potrafił pokonać bramkarzy. Dla Polonii to już trzeci remis w tym sezonie. "Biało-czerwoni" nie wygrali jeszcze żadnego spotkania i plasują się w tabeli dopiero na 14. miejscu.

Grom Osie - Polonia Bydgoszcz 0:0

Polonia: Świetlik - Sarnowski, Dahlke, Błaszkiewicz, Dusza - Szcześniak, Sawicki, Wolski, Stolarski (80. Plewiński), Wrzos - Laskowski

W górę tabeli ligi okręgowej pnie się natomiast bydgoski Chemik. Podopieczni Piotra Gruszki pokonali na własnym stadionie Drwęcę Golub-Dobrzyń 3:1. Gospodarze objęli prowadzenie już w 8. minucie po strzale Adriana Raszki. Chwilę przed przerwą przyjezdnym udało się jednak wyrównać i po 45 minutach był wynik remisowy. W drugiej odsłonie piłkarzom Chemika udało się dwukrotnie pokonać bramkarza rywali. Piłka wylądowała w siatce po strzałach Pawła Olszewskiego i Bartosza Rudzińskiego. Dzięki kolejnym trzem punktom bydgoski klub przesunął się na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Chemik Bydgoszcz - Drwęca Golub-Dobrzyń 3:1 (1:1)
Bramki dla Chemika: Raszka (8.), Olszewski (50.), Rudziński (72.)

Chemik: Tatera - Frasz, Raszka, Rudziński, Jarzembowski - Lengling (65. Markowski), Kowalczyk (55. Szawarniak), Rysiewski, Olszewski, Kawałek (82. Wojciechowski) - Kardasz (89. Rakowski).