MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Nowe perspektywy 2" w Bydgoszczy

Redakcja
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy rozpoczęło we wrześniu 2013 drugą edycję projektu "Nowe perspektywy 2", realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rekrutacja

Bydgoskie CEiPM od lipca 2013 r. prowadziło kampanię rekrutacyjną. Powstały trzy grupy. Jedną utworzyli uczniowie w wieku 15-18 lat, w dwóch kolejnych znalazły się osoby w przedziale wiekowym 18-25, które nie uczą się i równocześnie nie pracują. Rekrutację prowadziła komisja w składzie: Dyrektor CEiPM w Bydgoszczy Ewa Chojnicka, doradca zawodowy Dagmara Owsianik oraz specjalista ds. programów i szkoleń Marzena Mierzwińska.

Jak kreatywnie spędzać czas wolny?

26 września 2013 roku uczestnicy z bydgoskiej grupy A (młodsza) wzięli udział w spotkaniu integracyjnym. Zajęcia kreatywnego spędzania wolnego czasu odbyły się w Exploseum - Centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg, które funkcjonuje w ramach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Pierwotnie fabryka, w której budynkach powstała ekspozycja, przeznaczona była do zadań militarnych III Rzeszy produkując m.in. trotyl, nitroglicerynę i proch bezdymny. Obecnie zaś jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych nie tylko w skali województwa kujawsko-pomorskiego, ale całego kraju. Młodzież zwiedzająca kompleks siedmiu budynków pofabrycznych, połączonych siecią wąskich tuneli i korytarzy, miała świadomość historycznej wyjątkowości miejsca, bowiem już same budynki i ich surowe wnętrza snuły mroczną opowieść o niewolniczej pracy przymusowej ok. 40 tys. robotników, jeńców wojennych oraz więźniów. Linia produkcyjna strefy produkcji nitrogliceryny, którą poruszali się zwiedzający, została malowniczo wkomponowana w pofałdowany teren leśny Puszczy Bydgoskiej wtapiając się w przyrodę i współegzystując z nią.

Umiejętność współpracy w zespole jest kluczem do skutecznego porozumiewania się w grupie. Podczas zwiedzania centrum techniki wojennej najmłodsi uczestnicy projektu „Nowe perspektywy 2” mieli okazję poznać swoich kolegów z grupy, ich zainteresowania oraz pasje. Nowoczesne środki przekazu - ikonografia, multimedia i rozwiązania interaktywne bardzo spodobały się młodzieży.

Doradztwo zawodowe otwiera nowe perspektywy

30 września doradczyni zawodowa MCIZ Bydgoszcz Dagmara Owsianik zrealizowała pierwsze z czterech grupowych zajęć, zaplanowanych dla dziesięcioosobowej grupy młodzieży (grupa B1). Dokonano bilansu możliwości, umiejętności i predyspozycji zawodowych. Przeprowadzone zostały kwestionariusze zainteresowań zawodowych w celu wyznaczenia dalszej ścieżki kształcenia oraz ułatwienia wyboru kursu zawodowego, do realizacji w ramach projektu.

Projekt "Nowe perspektywy 2" umożliwia młodym ludziom wypracowanie - we współpracy z doradcą zawodowym i psychologiem – zindywidualizowanej ścieżki rozwoju zawodowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szokująca oferta pracy. Warunkiem uczestnictwo w saunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto