MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pożegnanie z przeszłością - premiera książki Romana Sidorkiewicza w Bydgoszczy

OPRAC.:
Weronika Mistrzak
Weronika Mistrzak
 W poniedziałek (10.06.2024) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury przy ulicy Plac Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, odbędzie się premiera książki Romana Sidorkiewicza ,,Pożegnanie z przeszłością''. Sprawdźcie szczegóły spotkania.
W poniedziałek (10.06.2024) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury przy ulicy Plac Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, odbędzie się premiera książki Romana Sidorkiewicza ,,Pożegnanie z przeszłością''. Sprawdźcie szczegóły spotkania. Arkadiusz Wojtasiewicz
W poniedziałek (10.06.2024) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury przy ulicy Plac Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, odbędzie się premiera książki Romana Sidorkiewicza ,,Pożegnanie z przeszłością''. Sprawdźcie szczegóły spotkania.

Pożegnanie z przeszłością

,,Pożegnanie z przeszłością'' to najnowsza książka Romana Sidorkiewicza, autora publikacji Bydgoszcz mój fyrtel, wydana przez Fundację Będziem Polakami. Fabuła skupia się na kulisach świata kultury osadzonej w socrealizmie, a jej bohaterką jest m.in. znana aktorka Teresa Wądzińska. W zapowiedzi czytamy:

O tamtych czasach coraz bardziej zapominamy. A warto o nich przypomnieć. Życie w powojennej Polsce nie było takie szaro-bure, jak niektórzy młodzi nadgorliwcy je przedstawiają. Ludzie kochali się, nienawidzili, kradli, mordowali, bawili się i uczyli. Pobierali się i rozwodzili, zbierali laury i sławę – jak w życiu każdego narodu. Ulice, restauracje, kawiarnie, lokale nocne kipiały życiem. Repertuar kin, teatrów był bardzo bogaty, szmiry nie dopuszczano. Kwitła kultura mimo cenzury, sportowcy radowali nas swymi sukcesami. Ale pamiętać należy o opóźnieniu cywilizacyjnym, o kompleksach wobec Zachodu, o kolejkach w sklepach po wszystko. O mięsie, cukrze i benzynie na kartki. O braku swobód obywatelskich i wszechwładzy partii rządzącej.

Co, gdzie, kiedy?

Premiera książki ,,Pożegnanie z przeszłością'' Romana Sidorkiewicza, w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, przy ulicy Plac Kościeleckich 6, odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku, o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie, które poprowadzi Paweł Skutecki, jest bezpłatny.

Roman Sidorkiewicz

Roman Sidorkiewicz, autor książki ,,Pożegnanie z przeszłością'', to bydgoszczanin, lokalny społecznik i patriota. Wychował się przy ulicy Zamoyskiego w Bydgoszczy. Jest autorem m.in. książki ,,Bydgoszcz - mój fyrtel''. Z wykształcenia inżynier, a kiedyś radny miasta. W swojej książce pokazuje Bydgoszcz, która od 30. lat już nie istnieje. Bydgoszcz bez techniki, Internetu, smartfonów. Bydgoszcz w czasach, kiedy ulica Gdańska stanowiła centrum miasta - to na niej toczyło się życie społeczne. W drugiej części książki ,,Bydgoskiego Frytla'', w ,,Pożegnaniu z przeszłością'' z 2024 roku, głównymi bohaterami są kulisy świata kultury osadzonej w głębokim socrealizmie i znana aktorka, Teresa Wądzińska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto