Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rozbiórka wiaduktu przy ul. Armii Krajowej wznowiona. Prace będę prowadzone w nocy

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Roboty będą prowadzone w nocy z 14 na 15, z 16 na 17 oraz 20 listopada.
Roboty będą prowadzone w nocy z 14 na 15, z 16 na 17 oraz 20 listopada. ZDMiKP
W tym tygodniu wznowione zostanę prace rozbiórkowe wiaduktu przy ul. Armii Krajowej nad linią kolejową. To efekt negocjacji wykonawcy ze spółką PKP PLK.

Zobacz wideo z drona: Rozbiórka starego wiaduktu na Armii Krajowej w Bydgoszczy

od 16 lat

– Wykonawca otrzymał niezbędne pozwolenia od Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe na wyłączenie sieci trakcyjnej i wstrzymanie ruchu pociągów pod obiektem. Dzięki temu będzie można przystąpić do prac rozbiórkowych, które realizowane będą wyłącznie w nocy przez kilka godzin – informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP.

Roboty będą prowadzone w nocy z 14 na 15, z 16 na 17 oraz 20 listopada. Wcześniejsze uzgodnienia dotyczące prowadzenia prac zostały wypowiedziane ze względu na specjalne transporty kolejowe z węglem i paliwami. Brak możliwości zamknięcia ruchu pod obiektem spowodował wstrzymanie rozbiórki.

Aktualnie wykonawca prowadzi na budowie palowanie przy przyczółku północnym i rozbiórki poza obszarem torowiska. Dotychczas rozebrał nawierzchnię na jezdni i chodniku oraz bariery ochronne. Na miejscu zdemontowano betonowe płyty wzmacniające nasypy oraz rozebrano część wiaduktu nad jezdnią.

– Kontynuowane będą dalsze rozmowy z PKP Polskie Linie Kolejowe w sprawie kolejnego wyłączenia trakcji elektrycznej pod obiektem, niezbędnym do dalszej rozbiórki a potem montażu nowego wiaduktu – przekazał rzecznik.

ZDMiKP jest zobligowany do końca roku wydać na realizację inwestycji kwotę 15 mln zł w celu pozyskania rządowego dofinansowania. Budowa wiaduktu w ciągu Armii Krajowej to koszt prawie 30 mln zł. Wykonawcą jest firma Mostostal Kielce, która niedawno wykonywała wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Zakończenie inwestycji było planowane w połowie 2023 roku.

Cały czas w okolicy inwestycji obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Pojazdy obecnie poruszają się dwukierunkowo zmodernizowanym wcześniej wiaduktem wschodnim. Zamknięty jest przejazd pod obiektem i tym samym dojazd do ul. Modrzewiowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Rozbiórka wiaduktu przy ul. Armii Krajowej wznowiona. Prace będę prowadzone w nocy - Express Bydgoski

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto