Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Żuraw Gniewino - Franz Astoria Bydgoszcz 60:75

TS
Tomasz Smuga
Żuraw Gniewino zakończył zmagania w II lidze w sezonie 2011/2012. Podopieczni Jacka Bagneckiego odpali po I rundzie play-off przegrywając z Franz Astoria Bydgoszcz.

Pierwsze spotkanie I rundy play-off odbyło się 11 kwietnia. W Bydgoszczy Żuraw uległ Astorii 70:71. W drugim spotkaniu w Gniewinie Żuraw okazał się lepszy wygrywając 90:85.

Decydujące spotkanie zostało rozegrane 18 kwietnia. Niestety, koszykarze z Gniewina na wyjeździe przegrali 60:75.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 7:2. Jednak później za trzy przewinienia trener Astorii był zmuszony posadzić na ławce Pawła Lewandowskiego. Wykorzystali to koszykarze Żurawia, którzy doprowadzili do stanu 9:14. Potem inicjatywa należała już do zawodników z Bydgoszczy i do przerwy prowadzili 39:32.

W kolejnych 20 minutach gospodarze nie zwalniali tempa.Natomiast podopieczni trenera Jacka Bagneckiego nie potrafili znaleźć sposobu na przedostanie się pod kosz bydgoszczan, a jeśli już to się udało to brakowało skuteczności. Ostatecznie Astoria wygrała środowe spotkanie 75:60.

Franz Astoria Bydgoszcz - TS Żuraw Gniewino 75:60 (26:18, 13:14, 20:14, 16:14)
Punkty dla Żurawia zdobywali: Marcin Wilk (13), Łukasz Zimniewicz (11), Bartosz Kobus (11), Paweł Pawłowski (8), Krystian Mudlaf (7), Paweł Matysiak (2), Marek Igliński (2), Tomasz Nosek (2), Bartłomiej Bichowski (2), Daniel Grujić (2)