Bydgoszczanie jadą na 44. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w koszykówce

Michał Młodzikowski
We wtorek w Szczyrku rozpoczną się Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w koszykówce.

To już 44. edycja. Impreza odbędzie się w Szczyrku, a głównym partnerem został tytularny sponsor Polskiej Ligi Koszykówki - Tauron Polska Energia. Do turnieju zgłosiło się 17 zespołów. Jest wśród nich ekipa z Bydgoszczy.

Wszyscy to miłośnicy sportu, choć nie wszyscy na co dzień pracują w działach sportowych. Grupa bydgoszczan we wtorki i czwartki spotyka się w hali przy Królowej Jadwigi i gra w kosza - Pewnego dnia od jednego z nas wyszła inicjatywa, żeby pojechać na mistrzostwa - mówi Maciej Łopatto.

- Początki były trudne. Ciężko było zebrać skład, a jak się już udało, to nagle ktoś zachorował. A grać przeciwko chłopom jak dęby nie jest łatwo - tłumaczy. Bydgoszczanie w roku 2008 i 2009 nie wygrali ani jednego meczu. - Najbliżej remisu byliśmy z Ostrowem - dodaje z uśmiechem Łopatto. Wtedy nasz zespół przegrał tylko 40:44.

Liczy się jednak przede wszystkim dobra zabawa. Drużyny do Szczyrku zjadą w poniedziałek. Wieczorem odbywa się losowanie grup. W tym roku będą 4 grupy: 3 po 4 zespoły i jedna z pięcioma drużynami. Gra się 2x15 minut, bez zatrzymywania czasu. Zegar staje dopiero w ostatniej minucie drugiej połowy. Wszystkie mecze sędziowane są przez sędziów PZKosz.