Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dieta w polskich więzieniach. Zobacz zdjęcia posiłków dla odsiadujących karę w więzieniach

KP
Tak karmieni są pacjenci w polskich więzieniach. Mamy nowe zdjęcia od osadzonych. Dieta w zakładzie karnym jest lepsza, niż w szpitalu? Z takimi opiniami czytelników się spotkaliśmy.

Zobaczcie w naszej galerii, jakie posiłki dostają osadzeni w polskich więzieniach. Szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii >>>
Tak karmieni są pacjenci w polskich więzieniach. Mamy nowe zdjęcia od osadzonych. Dieta w zakładzie karnym jest lepsza, niż w szpitalu? Z takimi opiniami czytelników się spotkaliśmy. Zobaczcie w naszej galerii, jakie posiłki dostają osadzeni w polskich więzieniach. Szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii >>>Archiwum PPG
Ostatni artykuł, w który opublikowaliśmy zdjęcia posiłków w polskich więzieniach wywołał burzę w internecie. Nasze wcześniejsze doniesienia na ten temat spotkały się z intensywną dyskusją, a wielu czytelników zauważyło, że osadzeni mogą mieć lepsze posiłki niż pacjenci szpitali. Tym razem przedstawiamy nowe zdjęcia posiłków, które otrzymaliśmy bezpośrednio od osadzonych. Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć, jak wygląda dieta w polskich więzieniach.

Jedzenie w polskich więzieniach. Jak wygląda kwestia jego jakości?

Wielokrotnie podkreślaliśmy kwestię jakości jedzenia w polskich szpitalach, gdzie posiłki bywają ubogie w składniki odżywcze, a ich smak nie zawsze zyskuje pochwały. To temat, który budzi kontrowersje i stanowi przedmiot ciągłych dyskusji. Tym razem przenosimy spojrzenie na sytuację żywieniową w zakładach karnych.

Żywność w Polskich Więzieniach. Indywidualna dbałość o dietę

W więzieniach to funkcjonariusze działu kwatermistrzowskiego, we współpracy z pracownikami służby zdrowia, odpowiadają za opracowanie indywidualnych diet dla każdego osadzonego. Osadzeni otrzymują trzy posiłki dziennie, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb żywieniowych, w tym jeden gorący posiłek.

W więzieniu wyróżnia się kilka rodzajów posiłków:

  • Posiłki podstawowe "P" - dla osadzonych powyżej 18 roku życia
  • Posiłki dla małoletnich "M" - dla osadzonych poniżej 18 roku życia
  • Posiłki lecznicze: cukrzycowe, lekkostrawne, indywidualne

Zakłady karnne starają się uwzględniać różnorodne potrzeby osadzonych, dostosowując posiłki do wymagań religijnych, kulturowych, wiekowych czy związanych z rodzajem wykonywanej pracy. Zobaczcie, jak prezentują się codzienne posiłki w polskich więzieniach na nowych zdjęciach dostarczonych przez osadzonych.

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto