Ekstraliga: Grad goli w pierwszej połowie meczu MAX-Sprint Bydgoszcz - Unia Racibórz

Jacek Nowacki/bydgoszcz.24.pl
Na miesiąc przed zakończeniem piłkarskich rozgrywek Ekstraligi, Kobiecy Klub Piłkarski MAX-Sprint Bydgoszcz uległ na własnym boisku walczącej o kolejne Mistrzostwo Polski, Unii Racibórz 8:0. Obecne mistrzynie kraju do przerwy wbiły KKP siedem bramek a po przerwie imponowały rażącą nieskutecznością.

Przed tym meczem nawet najbardziej zagorzali kibice żeńskiej piłki nożnej z Bydgoszczy nie dawali swoim ulubienicom najmniejszych szans na osiągnięcie korzystnego wyniku z liderującą w tabeli Unią Racibórz. Unitki to zdecydowanie najlepsza polska drużyna, która przez ostatnie dwa lata dwukrotnie sięgnęła po Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Teraz zawodniczki z Raciborza są na dobrej drodze aby po raz trzeci z rzędu zgarnąć wszystkie trofea.

Zespół trenera Remigiusza Kusia do sobotniego spotkania przystąpił mocno osłabiony.

Z powodu czerwonej kartki otrzymanej w ostatnim meczu z Mitechem Żywiec na boisku nie mogła się zaprezentować środkowa obrończyni Anna Lewandowska a kapitan bydgoskiego zespołu Natalia Sieradzka dodatkowo musiała pauzować za czwartą żółtą kartkę w sezonie.

Ponadto zabrakło również Agaty Kutnik, Sylwii Czyżewskiej, Doroty Krychowiak a między słupkami bramki KKP zamiast Kamili Rosińskiej stanęła jej zmienniczka w rundzie wiosennej, Daria Granowska.

Wobec takich osłabień szkoleniowcy beniaminka ligi sięgnęli po posiłki z zespołu rezerw. W wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy więc Natalię Arbuz, która zimą została przesunięta do drugiego zespołu a po przerwie na boisku pojawiły się jeszcze Anna Pawłowska oraz Katarzyna Grzesik dla której był to debiut na boiskach Ekstraligi.

Festiwal bramkowy piłkarek z województwa Śląskiego rozpoczął się już w 3. minucie meczu, kiedy to wynik otworzyła Patrycja Pożerska. Po kwadransie gry strzałem zza pola karnego gola zdobyła Anna Żelazko a dwie minuty później po zagraniu Żelazko w sytuacji sam na sam Granowską pokonała Patrycja Wiśniewska.

W 21. minucie było już 0:4. Ponownie w roli asystującej wystąpiła Żelazko a na listę strzelców wpisała się liderka klasyfikacji strzelczyń ligi - Chinasa Okoro Gloria.

Do końca pierwszej połowy Unitki jeszcze trzykrotnie wbijały piłkę do bydgoskiej bramki a czyniły to kolejno Wiśniewska, Chinasa oraz Dorota Leśnik w 29. minucie.

W drugiej części gry gdy wydawałoby się że wynik dwucyfrowy będzie tylko i wyłącznie formalnością ale aspirujące do kolejnego tytułu MP i gry w Lidze Mistrzyń Unitki radziły wyjątkową nieskutecznością. Jednego gola w tej części spotkania w 74. minucie zdobyła Agata Tarczyńska.

Następny mecz KKP Bydgoszcz rozegra 6 maja w Katowicach gdzie zmierzy się z miejscowym 1. FC AZS AWF.