Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs "Śladami Leona Wyczółkowskiego" rozstrzygnięty

Ewa Piątek
Ewa Piątek
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy rozstrzygnęło już konkurs fotograficzny „Śladami Leona Wyczółkowskiego”.

Do konkursu zakwalifikowało się 267 prac od 85 osób w kategorii wiekowej powyżej 16 lat oraz 94 prac od 28 osób w kategorii wiekowej poniżej 16 lat. Przyznano następujące nagrody: Nagrodę Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego dla Jana Świerczyka za „Cykl zdjęć”, Nagrodę Konstantego Dombrowicza Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla Martyny Grubych za „Nostalgię”; w kategorii wiekowej powyżej 16 lat: I nagroda trafiła do Marka Piestrzyńskiego za „Oczekiwanie”, II nagroda do Piotra Biegajaza prace „Czepiec”, „Kot”, „Corrida”, „Zima”, a III nagroda do Janusza Michalskiego za prace: „Agata”, „Joanna”, „Beata”.

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Zalewska („Wieczna młodość”), Agnieszka Rzymek („Kama”, „Portret Eweliny”, „Portret z lalką”, „Portret Eweliny – roztropność”), Agnieszka Czyżycka („Juliusz Kossak”). W kategorii wiekowej poniżej 16 lat: I nagroda-  Agata Skwarek („Tęsknota za wiosną”, „Zamyślenie”, „Marzenia”, „Nostalgiczne spojrzenie”, „Miłość do kwiatów”), II nagroda - Aleksandra Hereć („ Portret dziewczynki w niebieskiej sukni"), III nagroda - "We wrzosach", "Jesień", "Zamyślona", "Wśród kłosów", "Skupienie".

Wyróżnienia: Marta Kaczmarek ("W jesiennym słońcu"), Monika Roczyńska ("Autoportret", "Portret kobiety"), Maciej Szweda (Praca: Bez tytułu). Nazwiska pozostałych uczestników konkursu, których prace znajdą się na wystawie znajdują się na stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl.  Wystawa pokonkursowa odbędzie się 30 stycznia 2010 roku w Spichrzach przy ul. Grodzkiej 7-11 w Bydgoszczy.Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich MM-ki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje miasto.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto