Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kulturalny weekend

(gaz)
archiwum
Imprezy muzyczne oraz wystawy składają się na propozycje kulturalne na bieżący weekend. Oto szczegóły:

Opera
Premiera „Barona cygańskiego” odbyła się w listopadzie i wzbudziła ogromne zainteresowanie publiczności. Aktualnie Opera Nova wznawia spektakl, na który zapraszamy w piątek, sobotę i niedzielę o 19. Widzów zachwyciła scenografia, reżyseria, kostiumy oraz układy taneczne. Orkiestrę poprowadzą Jerzy Wołosiuk i Maciej Figas.

Wystawy
Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie zaprasza na wystawę czasową zatytułowaną „Paweł Nowak – papier, relief, collage, foto collage”. Pochodzący Aleksandrowa Kujawskiego autor tworzy między innymi w technice reliefowej na papierze z użyciem suchych pasteli. Wystawa zawiera prace powstałe od 2007 roku. Paweł Nowak prezentuje też serię kolaży "Collages in Black" oraz układy konceptualistyczne zestawionych ze sobą fotografii. Ekspozycję można oglądać w godzinach otwarcia muzeum.

Na wystawę poświęconą Pałukom zaprasza Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Fotografie, na których uwieczniono piękno tej historycznej krainy można oglądać w godzinach otwarcia biskupińskiego muzeum.

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu wystawia prace Wojciecha Bruszewskiego pod tytułem „Fenomeny percepcji”. Artysta proponuje obrazy i dźwięki, prezentowane z wykorzystaniem różnych środków artystycznych. Bruszewski był prekursorem sztuki wideo w Polsce, został zauważony także w Europie. Wystawa potrwa do 13 lutego.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza w piątek, sobotę i niedzielę (4, 5 i 6 lutego, w godzinach otwarcia muzeum) na wystawę rzeźb Stanisława Kośmińskiego, zorganizowaną z okazji piątej rocznicy śmierci księdza Jana Twardowskiego. Rzeźby stanowią ilustrację wybranych fragmentów wierszy poety.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na wystawę haftu Agnieszki Majewskiej, utalentowanej wychowanki zakładów opiekuńczo–wychowawczych. Haftem krzyżykowym autorka stworzyła malarskie kompozycje sakralne, pejzaże, portrety oraz znaki zodiaku. Wystawa prezentowana jest w wypożyczalni Fabuła w godzinach jej otwarcia. Więcej tutaj.

Warsztaty

Od piątku do niedzieli (4-6 lutego) również w Muzeum Etnograficznym można wziąć udział w warsztatach śpiewu tradycyjnego. Chętni kształcić się będą w dwóch grupach. Grupę żeńską techniki wokalnej typowej dla muzyki ludowej, czyli tak zwanego śpiewokrzyku nauczy Monika Mamińska. Grupę męską poprowadzi Paweł Grochocki, który w trakcie warsztatów pracować będzie nad wydobyciem głosu i archaicznymi technikami śpiewu.
Na zakończenie kursu muzeum zaprasza na występ powarsztatowy, który odbędzie się w niedzielę (6 lutego, godzina 16).Źródło:Urząd Marszałkowski

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto