MUKS WSG SUPRAVIS z kolejnym zwycięstwem w 2 lidze kobiet!

bejczys
bejczys
Rafał Bejtka
MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz przy niemal pełnych trybunach hali Wyższej Szkoły Gospodarki odniósł drugie zwycięstwo w rozgrywkach 2 ligi kobiet! W czwartek (28.11.2013 r.) podopieczne Krzysztofa Janika pokonały w czwartek INEA AZS Poznań 90:74. Do przerwy prowadził zespół z Wielkopolski, jednak w drugiej połowie lepsze okazały się gospodynie.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, po 10 minutach gry na tablicy widniał wynik 22:22. Przed przerwą INEA AZS Poznań prowadziła różnicą czterech "oczek" - 46:42. Po przerwie lepiej zaczęły poznanianki, jednak MUKS WSG SUPRAVIS pokazał charakter i po trzeciej części gry było 63:62. W ostatniej kwarcie dzięki dobrej obronie i skutecznych kontratakach nasz zespół budował przewagę, a ostatecznie wygrał w stosunku 90:74.

Kolejny udany występ zanotowała Martyna Myśków, która zdobyła 31 punktów. Po 17 punktów dorzuciły kapitan zespołu, Weronika Papiernik oraz Natalia Gwizdała. Jeden punkt mniej wywalczyła Aleksandra Szymańska. Wśród przyjezdnych najwięcej punktów zdobyła Martyna Głuszak - 20.

Kolejny mecz MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz rozegra w niedzielę, 1 grudnia 2013 roku w hali BKS Chemik przy ul. Glinki 79 o godzinie 13:00. Dojdzie do pojedynku dwóch niepokonanych drużyn, bowiem do Bydgoszczy przyjeżdża KSKK Koszalin. Serdecznie zapraszamy!

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz - INEA AZS Poznań 90:74 (22:22, 20:24, 21:16, 27:12)

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz: Myśków 31, Papiernik 17, Gwizdała 17, Szymańska 16, Wisniewska 5, Błysz 2, Kostencka-Janik 2, Preihs 0, Malicka 0, Wyczałkowska 0, Matusiak 0, Rahn 0.

INEA AZS Poznań: Głuszak 20, Franka 12, K. Artyszko 10, Murawska 7, Śniecińska 6, A. Artyszko 6, Ratajczak 6, Adamczak 5, Banach 2, Jabłońska 0, Janikowska 0, Berć 0.