Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MUKS WSG w finale Mistrzostw Polski

(gaz)
Od lewej klęczą: Weronika Preihs, Natalia Błaszczak, Kinga Wisniewska,
Od lewej stoją: Rafał Bejtka (kierownik drużyny), Monika Michalska, Oliwia Arendt, Magdalena Błysz, Aleksandra Szymańska, Weronika Papiernik, Roksana Płonka, Krzysztof Janik (trener). Od lewej klęczą: Weronika Preihs, Natalia Błaszczak, Kinga Wisniewska, MUKS Bydgoszcz
Zespół MUKS WSG Bydgoszcz reprezentujący Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS” Bydgoszcz pod wodzą trenera Krzysztofa Janika wywalczył awans do Finałów Mistrzostw Polski Kobiet U-14 (Młodziczek). Podczas turnieju półfinałowego w Ostrowie Wielkopolskim bydgoszczanki wygrały spotkania z TS Wisłą Kraków, WKK Wrocław oraz Kasprowiczanką Ostrów Wlkp. i na pewno zagrają w turnieju o miejsca 1-8.

Drużyna w Ostrowie Wielkopolskim przebywa od czwartku. W dniu przyjazdu podopieczne Krzysztofa Janika odbyły trening na hali, gdzie rozgrywany jest półfinał. W piątek ekipa z Kujaw i Pomorza rozegrała mecz z TS Wisłą Kraków. Przeciwniczki wygrały swój turniej ćwierćfinałowy i wiadomym było, że to spotkanie nie będzie należało do łatwych. Nasz zespół od początku narzucił swój styl gry i po pierwszej kwarcie prowadził różnicą 15 punktów. Druga piątka zwiększyła naszą przewagę o kolejne 11 punktów i do końca bydgoszczanki kontrolowały wynik. Ostatecznie MUKS WSG triumfował w stosunku 84:63. W drugim meczu tego dnia UKS Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski pokonała WKK Wrocław.

Przed sobotnimi meczami założenie było jedno, wygrać z wrocławiankami i czekać na wynik meczu Ostrowa Wlkp. z Krakowem. Nasz cel spełnił się po dość wyrównanym początku, bowiem po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał wynik 17:15 dla bydgoszczanek. W kolejnej kwarcie nasza ekipa odskoczyła na kolejne 10 punktów. Kolejne dwie części gry to znów zacięta walka o punkty, jednak z ostateczną korzyścią dla nas. Końcowy wynik spotkania to 80:55. Po naszym meczu odbywało się starcie Ostrowa Wlkp. z Krakowem. W przypadku zwycięstwa gospodyń nasz awans był przesądzony. Tak też się stało, UKS Kasprowiczanka wygrała 66:34 i promocja do Finałów Mistrzostw Polski Kobiet U-14 MUKS WSG i gospodyń stała się faktem.

W ostatnim, niedzielnym spotkaniu MUKS WSG Bydgoszcz ponownie okazał się lepszy. Gospodynie, które były teoretycznie najtrudniejszym rywalem, postawiły na tyle skuteczny opór, że trzy kwarty kończyły się remisem lub różnicą dwóch „oczek”. Nasz zespół przewagę wypracował w pierwszej kwarcie, gdzie bardzo dobrze zagrały zawodniczki z rocznika 1998, uzupełnione wysoką koszykarką rocznika 1997. Bydgoszczanki były niezmiernie zadowolone ze swojego występu w Ostrowie Wlkp., gdyż w tym sezonie jeszcze nikt nie pokonał UKS Kasprowiczanki we własnej hali. W innym meczu tego dnia WKK Wrocław pokonał TS Wisłę Kraków i zajął 3. miejsce w ½ Mistrzostw Polski.

Przed zespołem Krzysztofa Janika jest Turniej finałowy Mistrzostw Polski Kobiet U14. Organizator tych zawodów będzie znany w połowie tygodnia. W dniach od 1.06 do 03.06 nasza ekipa będzie rywalizowała w Grupie A z zespołami VBW GTK Gdyni, UKS Piątki Lublin i zespołu z drugiego miejsca Grupy XII MP. W Grupie B zmierzą się UKS Trops Katuzy, JAS-FBG Sosnowiec, UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. I zwycięzca Grupy XII MP. Po zajęciu pierwszego lub drugiego miejsca w grupie, rozgrywane są mecze na zasadzie pierwszy z drugim, a zwycięzcy zagrają o złote medale Mistrzostw Polski, zaś pokonaniu zmierzą się o brązowe krążki.