Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe pomosty na plaży w Pieczyskach uroczyście otwarte. Były fajerwerki, ognisko i barszczyk

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Otwarcie pomostów na plaży w Pieczyskach z fajerwerkami, barszczem i ogniskiem.
Otwarcie pomostów na plaży w Pieczyskach z fajerwerkami, barszczem i ogniskiem. Maja Stankiewicz
W Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim uroczyście otwarto nowe pomosty zbudowane jesienią. Przygotowania do inwestycji trwały cztery lata. Efekt każdy może ocenić sam, odwiedzając plażę.

Nowe pomosty oddane miały zostać do użytku miesiąc temu. Z powodu niesprzyjającej aury uroczystość jednak odwołano. Tym razem wszystko się udało, choć mikołajkowy termin budził pewne kontrowersje. Niektórzy narzekali, że nie mogą przyjechać, bo w tym samym czasie są inne imprezy w gminie Koronowo i ościennych miejscowościach. Krytykowano też późną jak na zimowe warunki godzinę fety nad Zalewem Koronowskim.

- Doświadczony ojciec wie, że woda, okres zimowy, mróz i godzina 17 kiedy jest ciemno to nie pora dla dzieci i zabawy mikołajkowej. Dlatego nasze dzieci i rodzina nie będą brać udziału w tak niebezpiecznej zabawie w ciemnościach przy brzegu Zalewu Koronowskiego lub będąc na pomoście, gdzie w każdej chwili ktoś może w takich warunkach stracić życie - zapowiadał w komentarzach na naszej stronie internetowej pan Marian.

Zainteresowanych wielu

Wiele osób przyjęło jednak zaproszenie, w tym także rodziny z dziećmi. Nie doszło do żadnych nieprzewidzianych sytuacji. Na bezpieczeństwem czuwali m. in. strażacy z OSP Koronowo i Gościeradz.

Ze względu na pokaz pirotechniczny ogrodzono cześć plaży taśmami. Dogodne dojście do pomostów było tylko od strony plaży głównej. Niektórzy kierowcy narzekali na stan dróg dojazdowych. - Na głównym deptaku ślizgawica. Auto w pewnej chwili stanęło mi w poprzek. Dobrze, że nikt obok nie szedł lub nie jechał. Mogli więcej posypać – komentował jeden z kierowców.

Tuż przed godz. 17 na plażę zaczęli ściągać goście. Pomimo pochodni wbitych w piasek i świateł pojazdów strażackich było dość ciemno.

- Cieszę się, że tak licznie się zgromadziliśmy. To co widzicie za naszymi plecami kosztowało 4 lata starań. Nie wiem, długo to czy krótko przy nieznanym właścicielu Zalewu Koronowskiego. Jak coś wydaje się nie do wykonania, to trzeba to powierzyć komuś, kto o tym nie wie. I ja tak zrobiłem – mówił na plaży w Pieczyskach Patryk Mikołajewski, burmistrz Koronowa.

Za prace na rzecz inwestycji dziękował Janinie Wardyn, kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Koronowie oraz Agnieszce Szwesta, kierowniczce Wydziału Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej UM w Koronowie.

Spotkania w Pieczyskach co niedziela

Po symbolicznym przecięciu wstęgi zgromadzonych na plaży mieszkańców zaproszono na pomosty. Część osób właśnie stąd obserwowało grupę koronowskich morsów zażywających kąpieli To jedna z zapowiadanych atrakcji.

- Jest nas koło 40, działamy od 4 lat. Naszą bazą wypadową jest plaża w Pieczyskach. Tu spotykamy się w każdą niedzielę o godz. 11 – informował nas jeden ze śmiałków przed wejściem do wody.

Oficjalnie w imieniu morsów głos zabrał pan Adam. - Nie obowiązują u nas żadne ograniczenia wiekowe. Najmłodszy nasz mors Stasiu ma siedem lat , najstarszy 60 lat więcej. Morsowanie wydaje się szaleństwem ale obcowanie z zimną wodą niesie wiele korzyści. Kąpiel pobudza układ krążenia, pomaga w regeneracji mięśni, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej – wyliczał pan Adam. - Trzeba wejść do wody i zanurkować, a później to już będzie tylko lepiej – zapewniał niedowiarków.

Zachwyt wzbudził pokaz pirotechniczny. Każdy chętny skosztować mógł też świątecznego barszczu z pasztecikiem i ogrzać się przy ognisku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto